Pojďte s námi pomáhat zvířatům v nouzi!

Není vám lhostejný osud opuštěných a týraných zvířat? Pojďte jim společně s námi pomáhat!

Rozhodly jsme se, že bychom se v rámci našeho blogu rády věnovaly také nějaké činnosti, díky které bychom mohly pomoci jiným – a vybraly jsme právě zvířata v nouzi. A rády bychom, abyste nám i VY POMÁHALI POMÁHAT.

Oslovili jsme proto spolek MIJA – neoficiální sdružení pomáhající opuštěným zvířatům, hlavně pejskům. A čemu se toto sdružení přesně věnuje?

– sdružení spolupracuje se spoustou útulků z ČR, kdy jim pomáhají s propagací neumístitelných pejsků, tedy těch, kteří jsou už hodně staří, handicapovaní, nebo z nějakého důvodu čekají na domov už dlouhé roky.

– MIJA se také zabývá případy, kdy lidé nahlásí ( i anonymně), když vědí o týraném zvířátku. Tyto případy pak spolek řeší ve spolupráci s magistrátem a dále pak orgány, které se týráním zvířat zabývají.

– pokud někde nějaké zvířátko potřebuje peníze na operaci či léčbu a útulek vyhlásí sbírku, pak na tyto sbírky MIJA odkazuje a pomá vysbírat potřebné sumy pro dané zvířátko.

A jak můžeme pomáhat? Především sdílet příspěvky v rámci Facebooku a tak zvyšovat šanci pejsků na umístění v nových domovech. Pokud i vy chcete pomoci – sdílejte naše (již sdílené) příspěvky, piště, komentujte, zkrátka buďte ochotni se do pomoci ZAPOJIT. 

Největší pomocí ovšem je, když si některého „útulkáčka“ osvojíte a dáte mu domov a lásku. Ten, kdo si nemůže dovolit adoptovat pejska, může opuštěné pejsky podpořit i jinak. Třeba koupí krmiva, piškotek, nebo v mnoha útulcích vítají dobrovolníky, venčitele. Dá se pomoci samozřejmě i finančně. Každý útulek má svůj účet, kam je možno přispět jakukoli částkou a podpořit tak pejsky bez domova.

A to nejdůležitější na konec – když už se rozhodnete, si čtyřnohého kamaráda pořídit, ADOPTUJTE, nekupujte a v žádném případě nepodporujte ilegální množírny.

Mija na Facebooku: MIJA – NEOFICIÁLNÍ SDRUŽENÍ OCHRÁNCŮ ZVÍŘAT / FACEBOOK

Mija – webové stránky: MIJA – NEOFICIÁLNÍ SDRUŽENÍ OCHRÁNCŮ ZVÍŘAT / WEB