Pohodlný a klidný spánek vašemu dítěti zajistí kvalitní matrace i sítě proti hmyzu

Každé dítě by během svého vývoje mělo samozřejmě dostat kvalitní spánek. Právě s ohledem na to, že je dětské tělíčko teprve ve vývinu, rostou kosti, formuje se páteř a že se vyvíjí držení těla. Abychom správnou stavbu těla co nejvíce podpořili, nezanedbatelnou součástí tohoto procesu je rozhodně výběr kvalitní matrace. Jak takovou matraci pro dítě vybrat? A co dalšího může dítěti spánek zpříjemnit?

Základ zdravého spánku

Někteří rodiče si dostatečně neuvědomují nutnost vybrat dítěti kvalitní matraci. To nejhorší, co se může stát, je to, že je dítě dostane matraci po svém starším sourozenci. To je však velká chyba, a to už z hygienických důvodů. Děti se totiž ve spánku potí mnohem více než dospělí, a to vše musí absorbovat právě matrace. Už proto je zděděná matrace z hlediska hygieny nevhodná. A také z toho důvodu musí být matrace pro děti dostatečně prodyšná. Proto vybíráme právě z takových modelů. Velice důležité z pohledu dobré dětské matrace je samozřejmě také:

  • Správná podpora páteře
  • Spíše tužší provedení
  • Snímatelný potah

Dítě byste rozhodně měli k výběru matrace přizvat. Neměla by se vybírat bez něj a mělo by mít možnost říct svůj názor. Jsou však lepší spíše tužší matrace, a to proto aby poskytovaly dostatečnou oporu páteři. Proto dohlédněte zejména na skutečnost, aby si dítě nevybralo matraci příliš měkkou. Velmi důležitý je také snímatelný potah, a to už ze zmiňovaných hygienických důvodů. Měl by být pratelný v pračce aspoň na 60 °C, aby jeho vyprání bylo dokonalé.

Klidný spánek za všech okolností

Není to ale samozřejmě pouze to, na čem dítě spí. V noci je dobré někdy větrat a aby byl spánek také klidný, je potřeba mít dobré sítě proti hmyzu. Pokud máte nová okna, vyrábí se sítě přímo na míru ve speciálních rámech. Ty se pak uchytí do okna a kdykoliv sejmou. Na stará okna můžete ale koupit také sítě na metry.