Sluneční brýle: Ochrání zrak před sluncem a současně plní i estetickou funkci

Letošní zima nebyla příliš mrazivá, přesto se už spousta lidí těší opět na jaro a léto, které s sebou přinášejí více světla a slunce. To je nositelem blahodárných paprsků, které však dovedou také ublížit, když se jim člověk vystaví. I s opalováním je nutné šetřit a dávat pozor na to, aby nedošlo ke spálení pokožky nebo poškození zraku…

UVA paprsky

Díky slunečním paprskům dostáváme do těla vitamín D, přemíra slunce ale umí ublížit. A to hlavně kvůli dvěma typům paprsků, které sluneční záření obsahuje. UVA paprsky pronikají do hlubších vrstev kůže, působí celoročně a pronikají také skrze mraky a sklo. Může způsobovat předčasné stárnutí kůže, úbytek kolagenu a elastenu v pokožce, dochází ke vzniku drobných vrásek, pigmentových i stařeckých skvrn.

UVB paprsky

UVB záření působí celoročně nejvíce mezi 10. až 16. hodinou. Na rozdíl od UVA paprsků neproniká sklem. UVB záření může způsobit snížení imunity i bariérové funkce kůže. Kvůli němu se také pokožka na slunci spálí.

Ochrana zraku

Když jsme si vysvětlili, jak působí sluneční záření na pokožku, je třeba také připomenout to, že neprospívá ani zraku. Proto je v létě, nebo v zimě na horách, vhodné nosit sluneční brýle. Pokožku lze ochránit před sluncem oděvem nebo opalovacími krémy či emulzemi. Ty však nelze použít na oči.

Kvalitní brýle pro každého

Při výběru slunečních brýlí nehledíme pouze na to, jak vypadají po estetické stránce a jestli nám sluší, mnohem důležitější je informace, jestli obsahují ochranné filtry proti UVA i UVB paprskům. Většinou to bývá uvedené na jejich etiketě. Sluneční brýle Roberto Cavalli patří k top značkám, které nabízejí řadu modelů pro každého. Jistě si mezi nimi vybere ten, který klade důraz na kvalitu zpracování i vysokou estetickou hodnotu.

Sluneční brýle nejsou pouze módním doplňkem. Slouží jako ochrana citlivého zraku před slunečními paprsky v letním období nebo také v zimě na horách.

Zdroj obrázku:

MRProduction/ Shutterstock.com