„Pilotovala“ jsem Boeing a stíhačku! Waw! To byl zážitek!

Dokážete si představit, že sedíte v kokpitu ohromného stroje – letadla a řízení máte zcela ve svých rukou? To je pocit, který mnoho z nás ve skutečnosti asi nikdy nezažije. Vyzkoušet si něco takového ale můžete, naprosto reálně a ze země. Kde? V novém simulátorovém centru v Brně – v Buď Pilot! Já si tu nedávno vyzkoušela, jaké to je proletět se nejen Boeingem, ale i nadzvukouvou stíhačkou. A teda! Bylo to něco! Mrkněte na moji reportáž – s hlavou v oblacích… :)

Něco vám řeknu. Můj vztah k letadlům a létaní je až…“magický“. :) Sama ho totiž dost dobře nedokážu popsat. Díky své práci DJky jsem se nalétala opravdu hodně a vybudovala jsem si (i díky mnohým nepříjemným situacím) z létání fóbii. Zároveň mě ale letadla naproso fascinují. Obdivuji je, zajímají mě, miluji o nich číst, dozvídám se ráda nové informace a dokonce, neskromně musím říct, že na to, že jsem holka, se v letadlech i trochu vyznám. :)

Zkrátka – létání a vše kolem mě nesmírně zajímá. Proto jakoukoliv příležitost v tomto ohledu nadšeně přivítám – stejně tak, jako vyzkoušet si „pilotování“ dvou úžasných strojů – Boeingu 737MAX a dokonce, nadzvukové stíhačky F-16. Kde? V BRNĚ!!! Máme tu od loňského podzimu totiž zbrusu nové simulátorové centrum BUĎ PILOT! O tom musíte vědět… :)

Já už vám o tomto centru na blogu před Vánoci psala, ale až nyní jsem si sama zašla vše vyzkoušet a omrknout. A povím vám, strašně moc jsem se na ten zážitek těšila!

Právě v centru Buď Pilot najdete letecké simulátory dvou typů letadel – Boeingu 737MAX, což je nejmodernější typ dopravního letadla Boeing – první kusy tohoto letadla byly dodány leteckým společnostem loni v létě. Simulátor tohoto typu letadla je v centru BUĎ PILOT první svého druhu na světě!

Jedná se o zážitkový simulátor, který je zcela věrnou kopií kokpitu. Dokonce – sedačky v kokpitu jsou reálné, ze skutečného letadla!

Zážitek z letu v tomto simulátoru je opravdu nesmírně věrohodný – věřte, že budete mít skutečně pocit, že jste ve vzduchu a letíte.

Vizualizace je ve FullHD rozlišení promítaná na válcovou projekční plochu se zorným úhlem 220 stupňů. V databázi se můžete proletět z letišť celého světa. Dokonce je možné během letu simulovat počasí, nebo poruchy letadlových systémů. Já se proletěla nejen z brněnského letiště, ale vzlétala jsem i z Innsbrucku…

…a přistála jsem dokonce až v Hongkongu!

Druhým letadlem, kterým se zde můžete “proletět”, je stíhačka F-16.  Jedná se o simulátor, kde je možné simulovat všechny systémy tohoto letounu, kromě volného létání si můžete vyzkoušet také bojové mise. Můžete střílet z kanonu, používat rakety, nebo bomby proti vzdušným i pozemním protivníkům a cílům.

Projekce je promítaná opět ve fullHD na 180 stupňovou válcovou plochu. Kokpit je plně funkční a kompletní.

Zkrátka, věřte, že tady zažijete něco hodně úžasného, co opravdu nebývá na programu všedních dnů. Nabízí tu celou řadu zajímavých balíčků, kdy si můžete oba simulátory vyzkoušet. A mimochodem – dárkový poukaz na takový zážitek může být skvělým tipem na dárek! ;)

Simulátorové centum BUĎ PILOT najdete v Brně, na adrese Úvoz 447/120.

Na více fotek z mého super zážitku mrkněte do fotogalerie!

ODKAZ: BUĎ PILOT / web
ODKAZ: BUĎ PILOT / facebook