Péče o ruce v zimním období – jaké produkty vybrat?

Taky si všímáte, že pokožka vašich rukou je během zimního období mnohem více suchá, náchylná, někdy se objevuje i nepříjemné pálení, pnutí, nebo svědění kůže? Je to zcela běžný jev, ovšem je nutné věnovat péči o ruce během zimy zvýšenou pozornost. V následující recenzi vám doporučím svém oblíbené produkty, které pokožku rukou intenzivně hydratují a celkově jí prospívají. 

Během zimního období naše pokožka poměrně trpí, a to v obecné rovině – nejen na rukou. Ovšem zatímco například o partie obličeje jsme zvyklé intenzivně pečovat v rámci každodenní rutiny, jiné části těla můžeme v ohledu péče i lehce zanedbávat… Až se obvykle ozvou nepříjemné projevy, mezi které patří svědění kůže, její pnutí, nebo pálení…

Toto výše uvedené se týká zejména pokožky rukou. Určitě jste si sami všimli, že kůže na rukou během zimy daleko více trpí – je suchá, někdy dokonce i popraskaná… Někdy se objevuje i zmiňované svědění, může nás trápit i ekzém…

Proto, určitě během zimy věnujte péči o ruce zvýšenou pozornost, suché ruce mimo jiné i nevypadají hezky, ale to určitě všichni dobře víte… :)

Pokožka na rukou je (nejen) během zimy intenzivně namáhaná, často ji myjeme, vystavujeme zátěži v mnoha podobách. Nyní, v zimě, jí neprospějí i změny teplot.

Základem pro správnou péči o citlivou kůži rukou je rozhodně vhodný krém na ruce. Na výběr jich máte mnoho, já na zimu doporučuji hutnější krémy, které mají i vysoký podíl hydratačních a zvlhčujících složek.

Můj asi nejoblíbenější krém na ruce je Nuxe Rêve de Miel. Používám ho už mnoho let, pokožka je po něm úžasná, hebká, hydratovaná – a to i po mnoho hodin. Navíc tento krém dokonale voní, po medu, který mimo jiné obsahuje.

Pokud si stejně, jako já potrpíte na božsky voňavé kosmetické produkty, určitě vyzkoušejte pečující balzám na ruce Rituals The Ritual Of Karma. Ta vůně je dokonalá! Balzám je méně mastný, s intenzivně hydratujícím účinkem.

Aktuálně pak v kabelce nosím krém Yves Rocher Coco. Miluji kokos ve všech směrech – a v tomto případě si ho užívám i díky provoněným rukám.

V  zimním období se vám určitě může hodit i maska na ruce.

Já mám vyzkoušenou masku KORIKA SciBeauty SciBeauty Regenerating Mask for Hands and Nails. Obecně značka KORIKA má všechny masky vynikající a nejinak je tomu i u této masky na ruce. Pokožka je po použití dokonale hebká a efekt vydrží i několik dnů. Mimochodem, maska pečuje i o nehty!

Můj tip na závěr – v zimní péči o ruce vám pomůže i vhodné mýdlo. Doporučuji v tomto období používat mýdlo pro citlivou pokožku, krémové, s obsahem pečujících látek. Skvělý je Uriage Hygiène Dermatological Hand Wash Gel, obsahuje termální vodu, jeho pH neporušuje citlivou bariéru pokožky rukou. A je ideální i pro děti!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.