Ozdobte se v plesové sezóně minimalistickými šperky!

Možná máte minimalismus spojený spíše s každodenními pracovními outfity a úplně vás hned nenapadne zvolit k večerní róbě šperky v tomto duchu. Tohoto trendu posledních let se ale nemusíte vzdávat ani během plesové sezóny. Vkusných a pro danou událost přiměřených kombinací šatů s minimalistickými šperky se najde spousta. Jaké to jsou?

Klasický look s perlami

Decentní jednobarevné šaty ke krku nebo s lodičkovým výstřihem, hladké látky a často i sametové rukavičky – to všechno patří k oblíbenému klasickému stylu. A jaké šperky jsou s ním neodmyslitelně spjaté? Perlové náramky, šňůry a perlové peckové náušnice. Ještě vykouzlit pěkný účes a make-up doplnit o výraznou rtěnku a elegantní dáma může vyrazit okouzlovat. Pokud chcete tuto klasiku něčím ozvláštnit, tmavé tahitské perly zaručeně upoutají pozornost.

Romantika jako z pohádky

Milovnice něžného vzhledu sází na šaty s volány, špagetová ramínka nebo střihy bez ramínek či tyl. Jako ta pravá ozdoba do dekoltu se v tomto případě nabízí diamantový náhrdelník nebo zlatý medailonek. Do uší se mohou hodit třeba jednoduché pecky v podobě kuliček. A když budete chtít romantický look se vším všudy, doplňky z růžového zlata se o to postarají.

Honosné róby hodné šlechtičen

Přepychové šaty s vlečkou nebo velkou sukní si žádají velmi opatrný přístup. Některé úplně stačí doplnit jen náramkem nebo prstenem. Jiné dovolují i jednoduché náušnice či náhrdelníky, obzvlášť pokud mají kulatý výstřih nebo výstřih ve tvaru písmene V.

Dobrý nápad je vybírat k tomuto stylu šperky s drahokamy s usazením typu bezel neboli luneta. Jde o nejstarší známou techniku usazení kamene do šperků, je tedy velmi tradiční a ke vznešeným róbám se výborně hodí. Drahokam obklopuje lem z daného kovu, obvykle zlata, a tyto šperky jsou proto i velmi bezpečné a praktické. Pokud si vyberete celou sadu šperků s bezel usazením, využijete ji jak při slavnostních příležitostech, tak při každodenním nošení.

Rafinované střihy a šaty s propracovanými ozdobami

Ve šperkařském ateliéru KLENOTA radí: „Pokud hodláte vynést šaty extravagantnější nebo výrazně zdobené, je dobré to s doplňky příliš nepřehánět. V tom se na minimalistické šperky můžete spolehnout.“ Často se k nápaditým šatům nebo róbě zdobené kamínky či krajkami doporučuje jen jediný doplněk v podobě náušnic. Při jejich volbě hraje zásadní roli účes. K vyčesaným vlasům a drdolům spíš sedí visací náušnice, drobné pecky zase dobře doplní rozpuštěné vlasy. Ať už si zvolíte jakkoli, střídmost je v tomto případě klíčem k úspěchu.

Už jste přestali váhat, zda se minimalismus ve špercích hodí i ke slavnostním událostem? Věřím, že jsme vás inspirovali, jak můžou i jednoduché šperky s těmi správnými šaty vytvářet úchvatné kombinace. A inspirace není nikdy dost!