Novinky u Nespressa

Pokud také patříte k milovníkům kávy Nespresso – určitě mrkněte na můj článek! Chci vám napsat o další zajímavé novince, limitované řadě, kterou Nespresso nedávno uvedlo na trh. Jedná se o novou kávu z Ugandy, která vychází v rámci úspěšného programu Nespresso Reviving Origins.

V rámci tohoto programu Reviving Origins Nespresso podporuje takové země, lokality, které čelily hrozbě zániku pěstování kávy. Program Reviving Origins existuje již dva roky – a letos v jeho rámci vyšla zmiňovaná novinka, káva AMAHA awe Uganda („Naděje pro Ugandu“) z pohoří Rwenzori.

Prostředky, které jsou poskytnuté zdejším farmářům, pak pomáhají k celkovému zlepšení životních podmínek, a to díky kvalitnější sklizni kávy.

V Ugandě bylo pěstování vysoce kvalitní kávy za poslední roky složité, a to zejména kvůli změnám klimatických podmínek, ale i pro horší ekonomickou situaci země.

V rámci programu Reviving Origins pracuje Nespresso s Agri Evolve, mladou zemědělskou firmou, která se věnuje zvyšování množství produkce s více než 2000 farmáři, kterým poskytujeme školení a předáváme své odborné znalosti s cílem zlepšit kvalitu produkované kávy a také její množství

Káva AMAHA awe Uganda je nyní dostupná spolu s dalšími kávami z programu Reviving Origins – jedná se o kávy TAMUKA mu Zimbabwe a ESPERANZA de Colombia. Tyto dvě kávy jsou součástí sezónní nabídky již druhý rok.

Vyzkoušela jsem všechny tři kávy z programu Reviving Origins, chuťově jsou silnější, kořeněné, velmi dobré.

Konkrétně pak káva AMAHA ave Uganda – káva má skutečně překrásné aroma, intenzivní, dřevité, až květinové. Intenzita kávy je 8, chuťově je opravdu skvělá, ovšem – za pozornost skutečně stojí to nádherné, intenzivní aroma!

Určitě se stavte vyzkoušet – všechny tři zmiňované kávy jsou vynikající, navíc – vznikly pro podporu kávové kultury a tradice v zemích, kde bylo pěstování kávy ohroženo.

Kávu si můžete koupit v Nespresso Boutique, který najdete v Brně na nám. Svobody 13.

ODKAZ: NESPRESSO / web
ODKAZ: NESPRESSO / facebook