Novinky & nové menu v restauraci MOON

Také patříte k milovníkům sushi a asijské gastronomie obecně? Pak už jistě mnozí dobře znáte brněnskou restauraci MOON, která je pár měsíců otevřená nově v centru Brna, na Šilingrově náměstí. Osobně si troufám tvrdit, že právě tato restaurace je ve směru asijských specialit tou nejlepší v Brně, chodím sem s rodinou opravdu moc ráda a zdejší kuchyni si můžeme jen vynachválit. Oceňuji pestrý výběr jídel, netradiční pojetí a spojení surovin i dokonalou podobu pokrmů na talíři. Restaurace MOON nedávno představila několik novinek na jídelním lístku a také, skvělé signature koktejly. Za gastronomickým zážitkem v této restauraci vás pozvu i svým následujícím článkem se spoustou fotek!

V ohledu světových gastronomií je právě ta asijská mou rozhodně nejoblíbenější. I během svých zahraničních cest po celém světě navštěvujeme nejčastěji právě asijské restaurace, proto – troufám si napsat, že už v tomto směru vnímám určitá „měřítka kvality“.
A právě nová restaurace MOON, která je pár měsíců otevřená v centru Brna na Šilingrově náměstí, je celkově svou úrovní, kvalitou i pojetím jídel opravdu na špičkové, světové úrovni. Nutno napsat – asijská jídla tu opravdu znají a umí uvařit tak, abyste z restaurace odcházeli s jedinečným gastronomickým zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat.

Věřím, že kdo z vás jste restauraci MOON již navštívili, mi v tomto dáte jistě za pravdu. Pojetí jídel, barevnost, kreativita a nápaditost v pohledu spojení i na první dojem netradičních surovin…to vše se podílí na skvělém dojmu, který ve vás návštěva resturace MOON zanechá.

V koncepci pokrmů se v MOON nebojí i lehce experimentovat – tradiční asijské recepty se prolínají se špetkou evropské kultury, na talíři tak najdete i oblíbené středoevropské ingredience v asijském stylu.

MOON je rozhodně „zážitkovou restaurací“ – jídla nejen, že skvěle chutnají, ale i úžasně vypadají. Food styling není zdejším kuchařům rozhodně cizí a vy tak můžete obdivovat originální kreace na talíři, které je až skoro škoda jíst.
Každý z nabízených pokrmů je jedinečný, pečlivě připravený tak, aby byl zákazník nejen spokojený, ale doslova nadšený.

Jak jsem ovšem nastínila v úvodu, pro své hosty si v restauraci MOON připravili i několik zajímavých novinek – které již aktuálně najdete na novém menu. O co přesně se jedná?

Jídla v nabídce jsou stále přehledně seřazena dle asijských zemí, které jsou považovány za místa původu. Vybírat tak můžete pokrmy autentické i v netradičním pojetí z Thajska, Číny, Vietnamu, Korei, Japonska…

Nechybí samozřejmě i oblíbené speciality, jako jsou thajské kari, polévky Pho Bo, Bun Bo Nam Bo, sushi v mnoha variantách…

Novinkami na jídelním lístku jsou pak mnohé pokrmy z plodů moře! Pokud i vy patříte k milovníkům právě různých rybích pokrmů, krevet, mušlí…rozhodně si zde vyberete! Krevety si dáte skvělé – obří tygří, novinkou jsou pak i mušle sv. Jakuba, grilované mušle…

Zkrátka, v ohledu mořských specialit si v restauraci MOON rozhodně přijdeme na své!

Proměnou prošla i nabídka sushi a sashimi! Právě sashimi si tu nyní dáte z více druhů ryb, ochutnat můžete i mix různých sashimi v setech různých velikostí.

V nabídce sushi pak můžete vybírat i nové nigiri a hlavně, za pozornost stojí i jedinečné „fusion rolls“ – rolky v moderním a netradičním pojetí! Právě ty jsem tu nedávno ochutnala také já a byla jsem opravdu nadšená!

Právě netradiční spojení surovin dělá tyto rolky chuťově božské, zábavné, barevné… Zkuste třeba rolky s jahodami! Zdá se vám to až přespříliš podivné – jahody na sushi? Zdání může klamat, vyzkoušela jsem a je to naprosto perfektní! Jemná a aromatická chuť jahod se přímo dokonale snoubí s rýží i lososem uvnitř.

Opravdu dokonalé jsou fusion rolls „Kurama“ – s křupavými krevetami, avokádem s flambovanou hovězí svíčkovou na povrchu. Dokonce si můžete zvolit, jak moc si přejete svíčkovou na sushi propéct!

Věřte, tyto sushi rolky jsou vskutku výjimečným gastronomickým zážitkem.

Novinkou jsou v restauraci MOON pak i signature koktejly, připravené kreativně podle znamení zvěrokruhu!

Resturace MOON nás novinkami jistě překvapí i do budoucna – plánují zde například i obědová menu formou bufetových stolů. Ano, máme se rozhodně na co těšit!

Restauraci MOON musíte znát, navštívit a vychutnat si. Nebudete litovat!

Restauraci Moon najdete v Brně na Šilingrově náměstí 4.

ODKAZ: MOON BRNO / facebook
ODKAZ: MOON BRNO / instagram