Nové podzimní menu v mém oblíbeném Restaurantu Pavillon!

Jednou z mých velmi oblíbených restaurací v centru Brna, kterou vám mimochodem i často doporučuji, je jednoznačně Restaurant Pavillon, který najdete v parku na Kolišti. Nedávno jsem se tu stavila na oběd – mají tu vynikající, nové, podzimní menu! Musím vám o tom napsat, protože – pokud si chcete zajít na dobrý oběd, nebo večeři, rozhodně to zde stojí za to… :)

Restaurant Pavillon mám ráda z více důvodů. Vždy si mě tu získá poklidná atmosféra, díky které si jídlo a vůbec čas, který tu trávím, vychutnám ještě intenzivněji.
Za pozornost stojí i krásné prostory a co je důležité, opravdu tady přímo geniálně vaří. Vlastně se mi ještě nikdy nestalo, že bych zde s jídlem byla nespokojená, vždy je to doslova gurmánský zážitek…

V Restaurantu Pavillon nyní „vládne“ také nový šéfkuchař, Ondřej Dulanský, který prošel olomouckým Entrée Restaurantem a předtím působil v brněnských podnicích KOISHI a Castellana. Má tedy bohaté zkušenosti a musím říct, jídla pod jeho taktovkou jsou v Pavillonu opravdu hodně vyladěná… :)

Mimochodem – s Ondrou Dulanským jsem vám zde nedávno zveřejnila i rozhovor, pokud jste nečetli, najdete ho ZDE.

Pokrmy, které si v Pavillonu můžete dát, jsou svým složením opravdu jedinečné – nabízí kombinace zajímavých surovin, které byste v zájemné spojitosti na talíři možná ani nečekali… Nutno ale dodat – chutnají vždycky dokonale!

Na jídelním lístku v Restaurantu Pavillon najdete zastoupená masa různých druhů – hovězí svíčkovou, kachnu, srnu, křepelku – což jsou mimochodem rovněž poměrně neobvyklá jídla, která jen tak někde neochutnáte. Nechybí samozřejmě také ryby, čerstvé grilované krevety, polévky, studené a teplé předkrmy (kde jsem já uvítala zastoupení plodů moře – potěšily mě grilované mušle Sv. Jakuba.)
Pokud máte rádi sladké, určitě si zde dejte i některý z místních vyhlášených dezertů!

Do Pavillonu můžete nyní zajít především na nějaké vynikající, sezónní jídlo – restaurace totiž nabízí zcela nové, podzimní menu, které se váže k aktuální sezóně a využívá čerstvé, nyní dostupné suroviny.

„Chtěl jsem, aby nové menu mělo jasný rukopis, bylo jednoduché a stálo na jasných chutích. K těm jsem doplnil další chutě, které Češi důvěrně znají, ale nikdy by je nenapadlo je zkombinovat na jeden talíř,“ komentuje nové menu Ondřej Dulanský.

Příkladem může být kachna, kterou v PAVILLONU servírují s červenou řepou, čokoládou  s kořením pětí vůní a omáčkou s heřmánkem. Dalším gejzírem podzimních chutí je polévka. Celerový krém, kde dominantní chuť této kořenové zeleniny doplňuje zelené jablko, karamel z jablečného balsamika a lískový ořech.

Na menu nechybějí stálice, jako je vyhlášená svíčková, foie gras nebo steak.

Dezertům dominuje lava cake s vaječným likérem a sušenkovou zmrzlinou.

V druhé polovině listopadu, konkrétně v pátek 24. 11., pak připravuje PAVILLON speciální tematické Lanýžové menu, ke kterému budou nasnoubena velmi atraktivní vína. Začátek akce je v 17 hodin.

Mimochodem – podzimní menu si můžete na fotkách prohlédnout ve fotogalerii pod článkem:)

ODKAZ: RESTAURANT PAVILLON / web
ODKAZ: RESTAURANT PAVILLON / facebook