Nová sportovní základní škola KOMETKA

Přemýšlíte, jakou základní školu pro svou ratolest vybrat? Moc dobře si na tuto situaci sama vzpomínám a vím, není to lehké rozhodování… Zvláště, pokud chcete, aby se dítě vzdělávalo také v ohledu cizích jazyků a mělo dostatek sportu. Pokud je pro vás právě otázka vhodné základní školy pro vaše dítě aktuální, věřím, že by vás mohl oslovit můj následující článek. V Brně máme totiž zbrusu novou sportovní základní školu KOMETKA! Školu najdete v Brně na nám. 28. října, v září zde otevírají 1. a 2. třídu a zápisy stále probíhají! Pro víc informací čtěte dál!

Moc dobře si vzpomínám, kdy jsme se s manželem před lety rozhodovali, do jaké základní školy dáme našeho staršího syna. Prioritou pro nás bylo, aby měl syn ve škole rozšířenou výuku anglického jazyka – obě moje děti navštěvovaly anglickou mateřskou školu a už v útlém věku mluvily anglicky zcela plynule, navíc je angličtina vždy bavila. Proto jsme chtěli, aby kluci s angličtinou v rozšířené formě pokračovali i na základní škole.

V rámci dalšího kritéria výběru základní školy pro nás bylo důležité, aby bylo ve třídě méně dětí – jednak z důvodu individuálního přístupu a pak i proto, že menší kolektiv je i ve směru vazeb mezi dětmi lepší, děti drží více pospolu, lépe spolupracují…

Tenkrát to opravdu nebylo lehké rozhodování, i proto, že výběr základních škol – takových, které by se nám zdály dobré – nebyl velký.
Osobně považuji výběr vzdělání – mateřskou a následně základní školou počínaje, za velice zásadní krok, který může vývoj našich dětí citelně ovlivnit.

Proto, pokud právě stojíte před rozhodnutím, jakou školu pro vaše děti vybrat – může vám být inspirací můj článek.
Chci vám totiž napsat o nově otevřené sportovní základní škole KOMETKA, která se svým konceptem výuky, nabídkou jazykového vzdělávání i sportovními aktivitami jeví jako naprosto ideální! Dokonce – když jsem si procházela web této školy, až jsem litovala, že tato škola nevznikla o pár let dříve – určitě bych sem svoje syny hlásila.

Sportovní základní škola Kometka je nově otevřenou ZŠ v Brně, najdete ji na nám. 28 října a od 1. září tohoto roku zde otevírají 1. a 2. třídu.
Naprosto zásadní informací – pro vás, rodiče je, že zápisy do této školy stále probíhají! Stále tak můžete své dítě do školy přihlásit. V případě zájmu o přijetí vašeho dítěte do 1., nebo 2. třídy stačí na webu vyplnit žádost o přijetí dítěte a na základě této žádosti bude vašemu dítěti přiděleno unikátní registrační číslo, to vám bude odesláno na vámi uvedený e-mail. Rozhodnutí o přijetí vycházející z kritérií pro přijetí (více informací naleznete zde).

Proč je právě tato nová škola pro děti skvělá?
Jednak – mají zde rozšířenou výuku cizího jazyka – angličtiny, a to již od 1. třídy! Pokud tedy vaše dítě pokračuje z anglické mateřské školy, je tato ZŠ ideální.

Určitě oceníte také nižší počet dětí ve třídě – a to 18 dětí. Učitelé tak mají možnost více individuálního přístupu k jednotlivým dětem, což je i pro děti z psychologického hlediska lepší – nemají obavy se zeptat, když něčemu nerozumí, učitel se jim může více věnovat.

Jak název školy sám o sobě napovídá, je zde kladen i velký důraz na sport a sportovní aktivity. Projekt školy vznikl z podpory HC Kometa Brno – což vám určitě už takto dává záruku, že v ohledu sportu bude mít vaše dítě na této školo mnoho možností vyžití. Škola nabízí také rozšířenou výuku tělesné výchovy.
Škola spolupracuje s mnoha sportovními kluby, pro děti zajišťuje mnoho sportovních aktivit, kroužků…

Prostory školy jsou krásné, nové a moderní, vybavené multimediální technikou, jsou také klimatizované.

Sportovní a základní škola Kometka nabízí dokonalou souhru sportu a vzdělávání, což je pro zdravý vývoj dětí ideální kombinací. Mrkněte na web školy – viz odkaz níže, pro víc informací. :)

Sportovní a základní školu KOMETKA najdete v Brně na nám. 28. října.

ODKAZ: Sportovní a základní škola Kometka / web
ODKAZ: Sportovní a základní škola Kometka / facebook
ODKAZ: Sportovní a základní škola Kometka / instagram