Nová oční optika APIA & měření zraku

O oční optice APIA jsem vám zde už několikrát psala – v Brně tyto optiky najdete v centru na Masarykově, v Olympii a nyní je nově otevřená i další pobočka, na Běhounské 7! Mají tu spoustu krásných brýlí, jak slunečních, tak i dioptrických. A mimo to, provádí tu velmi přesné a specializované měření zraku, kdy dokáží detailně změřit optickou soustavu oka. Odhalí tím případné vady i počáteční stádia některých očních problémů. Toto měření jsem zde absolvovala i já – je to rozhodně přínosné, něco takového bychom měli s přibývajícím věkem podstoupit čas od času všichni. Více o této nové optice, ale i o měření zraku zde v následujícím článku…

Brýle, ať už dioptrické, nebo sluneční, jsou doplňkem a nepostradatelnou potřebou každého z nás. Někdo využívá pouze brýle sluneční a mnoho lidí mimo ty potřebuje i brýle dioptrické.

S postupem věku se rozlišovací schopnosti oka zhoršují, což mi jistě dáte všichni za pravdu. Najednou zjistíte, že nevidíte tak ostře, jako dříve – a v tento moment je samozřejmě žádoucí danou situaci začít řešit.

Tím správným krokem v ten moment je nechat si zrak změřit – a právě toto měření, navíc na velmi přesném přístroji zvaném „Aberometr“, provádí právě i v nové pobočce oční optiky APIA.

O oční optice APIA jsem vám na blogu psala už mnoho článku – APIA je vůbec nejstarší oční optika v Brně, máme zde dnes již tři její pobočky – v Olympii a pak v centru na Masarykově a nyní i nově na Běhounské 7.

Právě poslední zmiňovaná pobočka byla otevřena nedávno a mimo široký sortiment brýlí zde provádí právě i toto přesné měření optické soustavy oka.

Toto měření jsem zde podstoupila i já a mohu potvrdit, že to je velice přínosná a užitečná zkušenost, zvláště, pokud pociťujete prvotní příznaky zrakových obtíží.

Měření zde provádí na přístroji zvaném „Aberometr“ – je to analyzátor očních odchylek. Tento přístroj dokáže velice detailně změřit optiockou soustavu oka a tím tak odhlait i velmi malé, ale významné nepravidelnosti optického systému, které není možné jinak vyjádřit pomocí dioptrického popisu vady.

Měření je zcela bezbolestné a zabere chvíli – od několika minut až po cca hodinku, v závislosti na tom, jaké postižení zraku a v jakém rozsahu máte.

Vyšetření zde provádí zkušený optometrista.

Tento přístroj – konkrétně typ VX 120, který mají právě v optice Apia na Běhounské, dokáže navíc pracovat i se syndromem suchého oka (což je porucha omývání očního povrchu).

Tento problém způsobuje řadu subjektivních obtíží, včetně zánětu rohovky a spojivek a může vést až k závažným zrakovým problém.

Moje vyšetření zde dopadlo naštěstí dobře, nemusím zatím řešit žádný zrakový problém. Ale je rozhodně dobré vyšetření za nějaký čas zopakovat, abychom měli jistotu, že ke zhoršování zraku nedochází.

V optice Apia na Běhounské si pak můžete vybrat brýle – jak dipotrické, tak i sluneční. Mají zde nádherné kousky mnoha světových značek, spoustu zajímavých, jedinečných v některých případech i lehce výstřeních modelů.

Na více fotek brýlí & nové optiky APIA na Běhounské se podívejte také do fotogalerie.

ODKAZ: OČNÍ OPTIKA – web / facebook

ODKAZ: ORIGINÁLNÍ BRÝLE.CZ – facebook