Nová limitka v Nespressu – káva Master Origin Costa Rica

Také máte rádi kávu Nespresso? Pak musíte vědět o další zajímavé novince, kterou právě Nespresso nedávno představilo! Jedná se opět o limitovanou edici kávy, která je opravdu výjimečná! Jedná se o Master Origin Costa Rica – a zajímavostí na této kávě je mimo jiné i způsob zpracování v minerální termální vodě. Víc v mém dnešním článku!

Káva Nespresso je mou srdcovou záležitostí už hezkou řadu let – a tak si nenechávám uniknout i veškeré novinky, které Nespresso uvádí na trh, především limitované edice káv!

Od začátku tohoto roku se do prodeje nedávno dostala další novinka, která je skutečně velice zajímavá – ať už chuťově, nebo i tím, jakým způsobem se zpracovává.

Jedná se o limitovanou edici kávy Master Origin Costa Rica! Nespresso zpracovává kávu ve s spolupráci s farmáři z různých koutů světa – a tak nyní představuje kávovou specialitu až z exotické Costa Ricy.

Jak jsem už nastínila v úvodu, výjimečný je na této kávě už jen samotný způsob jejího zpracování. Kávové třešně, které byly ručně sebrány v centrální pohoří Costa Ricy, se poté nechávají fermentovat po dobu 12 hodin v přírodní termální minerální vodě, s teplotou 65-70 °C.
Jedná se o nenapodobitelný způsob zpracování, který dovoluje minerálům očistit kávová zrna a také posílit jejich charakter a chuť.

Výjimečnost této limitované edice pak tkví právě v jejím velmi omezeném množství a aroma, které se vyznačuje sladově cereálním profilem, jenž je pro tuto kávu charakteristický.

Chuťově je tato káva vynikající, vyvážená, plná, až „medová“. Co jsem asi nejvíce ocenila, tak káva není vůbec kyselá (to v případě káv moc nemusím).

Stavte se vyzkoušet! ;)

Novou limitovanou edici kávy si můžete koupit v Nespresso Boutique, který najdete v Brně na nám. Svobody 13.

ODKAZ: NESPRESSO / web
ODKAZ: NESPRESSO / facebook