Nová garážová vrata můžete pořídit ve vysoké kvalitě a zajímavém designovém provedení

Již dávno odzvonilo klasickým dvoukřídlým garážovým vratům, na které jsme zvyklí z dřívější doby. V současné době lze pořídit řadu nejrůznějších typů garážových vrat, a to i takových, která mají kromě výborné funkčnosti i zajímavé designové zpracování.

I garážová vrata mohou vypadat luxusně, a přitom maximálně plnit svůj účel. Designová garážová vrata se proto mohou stát vhodnou volbou u novostaveb i starších rodinných domů. Jejich výběr se rozhodně nevyplatí podcenit, jelikož jsou kvalitní vrata i jakýmsi bezpečnostním prvkem proti zlodějům.

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Nejrůznější provedení zajistí pestrý výběr pro každý dům

Existuje mnoho typů vrat, které si můžete pořídit. K dispozici jsou v nejrůznějších provedeních, a to především podle typu otevírání nebo použitého materiálu. Můžete si pořídit jednoduchá, ale i luxusní vrata. Rovněž i v hladkém provedení, s nejrůznějšími vzorky či dekoračními prvky.

Nejlepší volbou jsou samozřejmě garážová vrata s elektrickým pohonem, který je v dnešní době snad již standardem u všech moderních vrat. Při výběru vhodných vrat se samozřejmě zaměřte i na jejich barvu. Je vhodné, aby vrata ladila s celkovým designem domu. Garážová vrata barvou sladíte jednoduše, výběr je více než pestrý. Pozor si ovšem dejte na velmi tmavé barvy, které přitahují slunce a může dojít k poškození vrat, která pak nebudou správně plnit svou funkci.

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Vrata jsou důležitým prvkem, který musí splňovat řadu požadavků

Vrata nejsou jen klasickým prvkem, který je součástí garáže, ale jsou zároveň i určitým bezpečnostním prvkem, který chrání váš majetek. I z toho důvodu je nutné, aby byla vrata neustále plně funkční. Nepřípustné jsou poruchy pohonu či mechanické poškození samotných vrat. Vhodná nejsou ani nedoléhající vrata.

Ideální volbou je výroba garážových vrat na míru. To vám zajistí, že budou mít ty správné rozměry a parametry, které pro svou garáž potřebujete. Vybírejte rovněž vrata od spolehlivých dodavatelů, kteří poskytují servisní služby a v případě jakékoliv poruchy vám je tak přijedou opravit. Zajímavých řešením proto mohou být i například vrata značky LOMAX.

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Jaká vrata patří k těm nejoblíbenějším?

V dnešní době je řada garážových vrat koncipována tak, aby zabírala co nejméně prostoru. I proto může být výběr těch nejlepších poněkud složitý. Vrata mívají podobné vlastnosti a jejich kvalita je na velmi vysoké úrovní. Stále oblíbená jsou posuvná garážová vrata, která můžete otevírat úplně či pouze částečně pro průchod. Mohla by vás zaujmout například posuvná vrata Praktik LOMAX, která překvapí svým zpracováním, spolehlivostí a kvalitou.

Pokud máte nedostatek prostoru v garáži, tak oceníte především rolovací vrata, která zabírají zřejmě nejméně prostoru a jejich instalace je jednoduchá a mnohdy tedy není třeba provádět žádné úpravy. Tato vrata se rolují do speciálního boxu nad otvorem pro vrata.

Zmínit je třeba i sekční garážová vrata. Tato vynikají například vhodnými termoizolačními vlastnostmi, ale i nízkou náročností na prostor. Co si představit pod pojmem sekční vrata? Jejich fungování je založeno na principu zasouvání jednotlivých částí pod strop v garáži.

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Různé typy pohonů pro maximální funkčnost i pohodlí

Vesměs každá vrata lze otevírat elektricky či manuálně. I když nejčastější volbou jsou elektrické pohony, stále existují lidé, kteří dávají přednost manuálnímu otevírání. Elektrické pohony lze ovládat pomocí dálkového ovládání, což vám ušetří čas i zbytečné kroky. Jejich pořízení může být finančně náročnější, ale rozhodně se vyplatí. Typ elektrického pohonu je vždy závislý na konkrétním typu vrat. Vhodný typ vám tak doporučí konkrétní prodejce.