5 tipů na vánoční dárky pro každého kreativce

Brouzdáte po internetu, přemýšlíte, co pořídit kreativcům a jste tak trochu ztracení? Chápeme vás. Ne každý je od narození umělec a výběr tvořivých dárků dá někdy pořádně zabrat. Pojďme si to společně utřídit, s těmito dárky neuděláte krok vedle.

  1. Akrylové barvy

Akrylové barvy jsou roztíratelné, pigmentované, matné i lesklé – hodí se pro ostřílené malíře i začátečníky. 

 

Můžete vybírat z různých druhů – některé jsou pastózní s lesklým efektem a hodí se pro menší reliéfy, některé naopak roztíratelné a matné. Můžete pořídit jednotlivé barvy nebo rovnou sadu jako vánoční dárek.

  1. FIMO hmota

Modelovací FIMO hmota existuje v základních barvách i ve speciálních odstínech. Vyrobíte z ní skoro všechno – od pohádkových postaviček přes dekorace, roztomilá zvířátka, náušnice až po kožené šperky. 

 

Speciální řada FIMO Leather dodává výsledným výtvorům efekt kůže. Pokud sázíte na klasiku, vedle nesáhnete s variantou FIMO Soft nebo FIMO Professional. Dětem pořiďte FIMO Kids, které vzniklo speciálně pro jejich ruce. Hmota se snadněji tvaruje a pomáhá s rozvojem jemné motoriky a fantazie.

 

Po vypečení v troubě hmota ztvrdne a je omyvatelná.

  1. Malování podle čísel

Když se řekne malování podle čísel, možná se vám vybaví omalovánky z dětství. Při tomto malování ale vznikají obrazy, které se nestydíte pověsit na zeď.

 

K očíslovanému 100% lněnému plátnu najdete v balíčku akrylové barvy potřebné pro vymalování konkrétního motivu, 3 nylonové štětce a předmalovaný vzor pro inspiraci. 

 

Motivů existuje nespočet, nezáleží tedy na tom, zda holdujete zvířatům, květinám nebo toužíte malovat díla slavných malířů.

 

  1. Tekuté perly

Tekuté perly vám bohatství nepřinesou, vytvoříte s nimi ale krásná díla s luxusním perleťovým vzhledem

 

Perlové popisovače drží na různých materiálech od textilu (bavlna a tkaniny, které obsahují maximálně 20 % syntetických vláken) přes dřevo, kov, sklo, kůži, keramiku až po klasický papír.

 

Nemusíte tvořit pouze v perleťových barvách, existují i další odstíny tekutých perel.

  1. Pryskyřice

Pomocí pryskyřice lze vytvářet odlitky. Existují jednosložkové varianty, kdy produkt vymáčknete rovnou z jedné tubičky nebo dvousložkové pryskyřice, které si namícháte. 

 

Zalít jde do ní cokoliv vás napadne – od dětských zoubků, květin, peříček až po různé komponenty. 

 

Už máte jasno, co pořídit svým blízkým, nebo ještě tápete? Podívejte se na další výtvarné potřeby na e-shopu kreativnisvet.cz.