Niacinamid & bakuchiol. Nepříliš známé aktivní látky v kosmetice, které jsou ovšem vysoce účinné!

Už jste někdy slyšeli o “niacinamidu a bakuchiolu”? Věřím, že mnozí určitě ne a přiznám se, i pro mě byly tyto aktivní látky, které se využívají v kosmetice, ještě donedávna neznámé. Jak jsem se ale dočetla, právě tyto dvě v kosmetickém průmyslu využívaní složky jsou pro naši pleť skutečným přínosem. A zvláště, pokud nás trápí akné, nebo projevy stárnutí. V následujícím článku vám obě tyto látky více představím a doporučím vám i několik produktů, které nyní sama testuji.
V kosmetických produktech můžete najít celou řadu více, či méně známých aktivních látek. Mezi ty nejčastěji využívané patří rozhodně kyselina hyaluronová, kvalitní oleje – arganový, olivový…, dále vitamín C, ceramidy… Určitě vám tyto názvy budou minimálně povědomé.
Kosmetický průmysl jde ovšem ve vývoji rychle kupředu a v mnoha produktech se tak setkáváme s novějšími a velmi efektivními složkami. Patří mezi ně rozhodně právě bakuchiol, nebo niacinamid. Už jste o nich slyšeli?
Niacinamid je druh vitamínu B3, který můžeme běžně najít v mnoha potravinách – v masu, obilovinách, ale také v některém ovoci a zelenině.
Tento vitamín je skvělý pro eliminaci akné, proto pokud vás tyto obtíže trápí, určitě vyzkoušete právě nějaké kosmetické produkty, které niacinamid obsahují.
Pro aknózní a problematickou pokožku jsou skvělá séra s obsahem niacinamidu.
Já nyní objednala pro syna, kterého akné v pubertě trápí, sérum The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%. Obsažený zinek má navíc protizánětlivé účinky, niacinamid podporuje hojení, zlepšuje stav pleti a celkově působí proti vzniku nových pupínků. Toto sérum má také rozjasňujíící účinky.
Podobným produktem je pak také sérum Revolution Skincare Niacinamide 10% + Zinc 1%, které působí i proti rozšířeným pórům.
Bakuchiol je přírodní alternativou vitamínu A3, který je známý také jako retinol. Získává se z listů a semen rostliny Psoralea corylifolia. Vitamín A3, v kosmetice často označovaný právě jako retinol, je aktivní látkou působící proti projevů stárnutí.
Eliminuje vznik nových vrásek, pleť vypíná, zlepšuje její hutnost. Pokud tedy vybíráte vhodnou anti-age péči, určitě doporučuji vyzkoušet takové přípravky, které právě retinol, nebo bakuchiol obsahují.
Já nyní testuji hydratační micelární vodu, právě s obsahem bakuchiolu – Bielenda Bakuchiol BioRetinol Effect. Bakuchiolu mimo jiné váže v pokožce vodu, což je v ohledu anti-age péče také velmi žádoucí.
Tuto micelární vodu používám místo klasického tonika, a to na dočištění pleti. Pokožka je po použití svěží, příjemná na dotek a viditelně hydratovaná.
Pro maximální hydrataci pleti je skvělé hydratační sérum Miraculum Bakuchiol. Používám jej na noc, pod svůj běžný krém. Na dostatečnou hydrataci pleti opravdu dbám, protože je klíčová pro její hezký, svěží a mladistvý vzhled.
Hydratační sérum je tedy pro mě naprostý “must have”!
Osvědčila se mi také Eveline Cosmetics Perfect Skin Bio Bakuchiol, intenzivně omlazující maska. Obsahuje zmiňovaný bakuchiol, má revitalizační a omlazující účinky. Navíc je za super cenu!
Pokud vás trápí akné, nebo nepříjemné projevy stárnutí – vyzkoušejte kosmetiku s niacinamidem, nebo bakuchiolem. Tyto aktivní látky skutečně fungují!
Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.