Nestyďte se jít s kůží na trh – i na jaře!

Bílá jak stěna. Přesně takový mám pocit, když si obléknu svůj první, jarně laděný outfit – třeba tričko s krátkým rukávem. Moje pokožka zkrátka nemá vůbec tu hezkou barvu, na kterou bych mohla být aspoň trochu hrdá.

Určitě to znáte. Zima si totiž každoročně vybere jednu krutou daň. Vzhledem k tomu, že jsme totiž většinu zimních měsíců zalezlé doma a ven vycházíme jen naprosto zahalené, že nám kolikrát kouká jen nos, tak se nemůžeme divit, že  naše kůže (která chudák ani nepamatuje sluneční svit) připomíná svojí barvou čerstvě natřenou, bílou zeď:)

Sama jsem se s touto krutou realitou setkala, tváří v tvář – nedávno, kdy jsme měly focení pro náš blog – a ruce a nohy prostě musely být vidět. A co si budeme povídat, opálené nožky vypadají zkrátka lépe (a mimochodem, taky štíhlejší). Jaké je tedy řešení, díky kterému získáme krásné, zdravé opálení – HNED?

Na solárka zapomeňte. Já jim neholdovala nikdy a myslím, že jsem udělala dobře. Neprospívají kůži – a obecně, myslím, že zdravá taky nejsou. Volte raději dobrý samoopalovací krém. Na trhu jich je k sehnání ovšem spoustu – a ne každý je účinný a kvalitní. Často se totiž stává, že špatně zvolený „samoopalovák“ dokáže udělat víc škody, než užitku – o flecích a nerovnoměrném opálení ani nemluvím.

A který jsme my vyzkoušely – a je ten NEJ? Jednoznačně XEN-TAN!!!

xen-tan-logo_male

XEN-TAN je prémiová značka samoopalovací kosmetiky z USA, jejíž mnohaletý výzkum přivedl na svět výrobky, které vykouzlí přirození opálení na všech typech pokožky. Přípravky XEN-TAN pravidelně získávají ocenění v prestižních lifestylových časopisech (Cosmopolitan, ELLE, Harper’s Bazaar…) a jsou oblíbenou značkou mnohých českých i zahraničních celebrit (např. Elišky Bučkové, Kateřiny Kristelové, Cameron Diaz, Kate Middleton a Amber Heard).

Nejvyšší kvalita obsažených ingrediencí a inovativní vývoj značky zaručuje bezchybné opálení bez oranžového nádechu a samoopalovacího zápachu. Produkty XEN-TAN jsou výsledkem nejmodernějších technologií z USA a odborníky jsou považovány za zcela revoluční samoopalovací kosmetiku. Pokožce dodávají zdravé opálení a nejkvalitnější pečující látky, které hydratují a vyživují pokožku.

My jsme teď otestovaly dva produkty právě od značky XENTAN – a tady máte naše dojmy:)

1.Xen-Tan Mousse Intense – Pěna pro dokonalé opálení

Photo 19.03.15 13 07 10

První věc, která mě na této samoopalovací pěně upoutala, byla její úžasná vůně. Zapomeňte na nepříjemný zápach, které často nějkteré samoopalovací výrobky mají. Tato věcička fakt voní perfektně – po mandlích a karamelu. Další velkou výhodou je lehounká konzistence (jedná se o pěnu – tu získáte jednoduchým stlačením pumpičku). Právě lehká textura tohoto výrobku Vám umožní vemi jednoduché nanášení – snadno se roztírá a na pokožce dobře zasychá. Nevytváří žádné fleky – intenzitu opálení si upravujete sami, právě množstvím nanesené pěny.

Photo 19.03.15 13 06 38

Pěna XEN-TAN je skvělá pro ty z Vás, kdo se samoopalováním teprve začínáte. Hlavní výhodou je právě velmi jednoduchá aplikace a volba intenzity hnědého nádechu. Opálení má přirozenou barvu, hnědý odstín a vydží až týden! Pěna je zároveň hydratační a lze ji používat i na obličej.

Pro aplikaci opět doporučuji používat speciální rukavičku – kterou je fakt dobré mít doma, používám ji na nanášení všech výrobků od značky XEN-TAN. Díky ní je nanášení zaručeně rovnoměrné a navíc, „neopálíte“ si dlaň ruky;)

Photo 19.03.15 13 06 00

Terka vyzkoušela samoopalovák, který je určen přímo na obličej.

2. XEN-TAN Face tanner Luxe – specialista na obličej

image

Výrobky XENTAN mám vyzkoušené skoro všechny a můžu Vám s klidným srdcem říct, že lepší samoopalováky jsem dosud nenašla. Krásně voní, dělají nádhernou olivovou barvu, nemusíte se bát žádných oranžových odstínů a nedělají fleky. Vymývají se postupně, podle toho, jak často se umýváte, tak barva slábne. Opálení je znatelné tak týden. Naučila jsem se to po 3 dnech barvu oživit, tedy natřu se ještě jednou a opálení vydrží mnohem déle a barva je krásnější.

Každý si myslí, že chodím na solárko, takže když řeknu, že na solárku jsem nebyla už 7 let, to si pamatuju přesně, protože úderem prvního těhotenství jsem solárko zamítla, tak jsou překvapeni a zajímá je, po čem ta krásná bronzová barva je. Hledala jsem dlouho něco, co by mi solárko nahradilo a našla jsem XENTAN.

Už se nebojím experimentovat a používat i na různé části těla různé druhy přípravků.

Teď jsem poprvé vyzkoušela experta na obličej a jsem opět s výsledkem spokojená. Vzhledem k tomu, že krém obsahuje bambucké máslo, Ginkgo Bilobu, vitamín E a antioxidanty, tak si krém dovolím nanést přes noc a ráno se nemusím obávat pohledu do zrcadla. Pleť je ráno vyživená, nevypadá unaveně a hlavně je opááálenáá! Prostě jsem si přes noc „odskočila na týdenní dovču“:)

image

Krém na obličej má karamelovou vůni a jeho konzistence není ani lehká ani hutná, zkrátka tak akorát. Je zbarven do hněda, takže sami vidíte, kam už jste ho nanesli. Záleží kolik krému nanesete, taková bude barvička. Čím víc, tím tmavší.

Tak jak už psala Míša, při každém samoopalování používám aplikační rukavičku. Je to rozhodně pohodlnější, výsledek je precizní a nemusíte se trápit zabarvenýma rukama.

Přečtěte si o značce XENTAN také náš starší post – ZDE.

ODKAZ: XENTAN/WEB/E-SHOP
ODKAZ: XENTAN/FACEBOOK