Několik tipů pro správný výběr zimních bot

Zima je sice na svém začátku, nicméně už se pomalu objevily první mrazy a na horách dokonce sníh. I proto se zrevidovat obsah vašeho botníku. Možná zjistíte, že obsahuje hlavně starší boty, které už svou kvalitou zrovna dvakrát neodpovídají. Nákup nových bot by neměl být nijak složitý. Vhledem k vaší bezpečnosti se bezesporu vyplatí spíše vsadit na pořízení obuvi online. Nejde o nic složitého a v mnohých eshopech nabízejí poměrně výrazné slevy. I na ty se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Než ale k doporučení konkrétního eshopu přejdeme, podrobně se zaměříme na aspekty, podle nichž se vyplatí boty nakupovat. Věnovat se budeme botám pro dospělé, ale nezapomeneme ani na ty dětské.

Pořádná podrážka dostatečně izoluje

Hodně důležitá je tloušťka podrážky. Zimní boty s tenkou podrážkou nejsou zrovna dobrou volbou. Je v nich zima od země. Nohy vás budou studit už po velmi krátké procházce, což si samozřejmě nepřejete. Chlad vás prostě dostane. Ideální je obuv disponující větší podrážkou. Určitě je vhodné sledovat také podpatky, ty by měly být součástí samotné podrážky. Jestliže tomu tak, není dochází k jednoduchému odlamování podpatků. Vlivem soli a různých posypů či jiných chemických látek se tak bohužel může stát.

Kvalitní materiál je nesmírně důležitý

Základem jakýchkoli zimních bot je bezesporu kvalitní materiál. jestliže sáhnete třeba po takové kůži, rozhodně neuděláte krok vedle. Právě kůže dokáže odolat vodě a také chladu. Vnitřek boty by měl být tvořen nějakou kožešinou či jiným teplým materiálem. Noha je takto v teple a suchu. Ostatně stačí si sáhnout dovnitř boty a zjistíte, že na dotek skutečně hřeje. U dámských bot je zapotřebí dát pozor na to, aby nebyly v oblasti chodila nijak tenké. Noha je poté ve stísněném prostředí a při chození se nebudete cítit příjemně. To samé platí hlavně u bot, které směřují do špičky. V takovýchto botách může docházet k tomu, že se nebudou dostatečně prokrvovat prsty.

Šířka lýtek u kozaček

Pokud uvažujete nad vyššími botami, které budou zakrývat také lýtka, musíte pamatovat na jejich šířku. Chodit ve stísněných botách prostě nechcete. Současná nabídka takovýchto bot je ale velmi pestrá a rozhodně si není problém vybrat takové, které vám budou sedět. Mnohdy se na takovéto boty vztahují i slevové kódy, takže je lze sehnat za velmi výhodnou cenu.

Boty do extrémnějších podmínek

Jestliže se chystáte do hor, případně potřebujete boty pro mrazivější dny, určitě vsaďte na takové, které disponují ochraně před vodou. Boty je zapotřebí impregnovat, nicméně jen nástřik odolnost nezaručí. Výborné jsou také specifické materiály, mezi které se řadí Vibram, Gore-Text a další.

Specifika dětské obuvi

Dětské boty jsou také do jité míry specifické. Co se týká materiálů, vyplatí se volit kůži. Z membrán je ideální ta goretexová. Tu je dobré doplnit textilem. Obuv se jen tak jednoduše nepromočí. Zpevněný opatek by měl fixovat nohu ve správné poloze. Děti se musí naučit správným návykům, aby ve finále nijak nešmatlaly a držely nohu ve správné poloze. Zapomenout nelze ani na stélku. U zimních bot musí být jednoznačně vyjímatelná. Vždyť nikdy nevíte, kdy si dítě botu kompletně promočí.

 Kvalitní značkové boty nakoupíte jednoduše online

Určitě se vyplatí vsadit na značkové boty, které by se měly vyznačovat vysokou kvalitou. Samozřejmě si za ně zaplatíte. Ideální je řešit nákup online. V mnohých eshopech dokážou nabídnout velmi výhodné ceny. Optimální je také využít nejrůznější akce. Výhodné jsou zejména slevové kódy do obchodu eObuv. Vztahují se na různé druhy obuvi ve zmiňovaném shopu.

 

Zdroj obrázku: Katrin Kot/ Shutterstock.com