Můj tip – skvělá karetní hra „Time for JOKE“!

Hrajete rádi nejrůznější stolní hry a hlavně – karty? :) Já se svou rodinou právě karty přímo milujeme, kdykoliv je čas a příležitost, tak je hrajeme – třeba na poslední dovolené jsme ve volných chvílích nedělali snad nic jiného. I proto vám chci představit jednu fakt skvělou novou karetní hru, kterou vymyslel pár fajn lidí od nás, z Brna. Hra se jmenuje Time for JOKE, má jednoduchá pravidla, je super zábavná a také vtipná! U nás doma je teď tato hra doslova „závislostí“. :) Tak pokud hledáte tip na zajímavou karetní hru – inspirujte se v mém článku!

Karetní hry mě bavily už od malička, vzpomínám si, jak jsem coby malá „mastila“ o každých prázdninách s bratránkem u babičky kanastu… :) Karty jsou skvělou hrou, která baví malé i velké – samozřejmě také záleží, jakou karetní hru si zahrajete.

U nás doma vedla až donedávna karetní hra „sedma“ (tedy, tato hra má jistě víc názvů, ale my ji známe pod tímto). Ovšem, nedávno jsem se seznámila s jednou úžasnou karetní novinkou – hrou Time for JOKE! A můžu vám rovnou napsat, tato hra je fakt skvělá!

Má jednoduchá pravidla, takže ji zvládnou v pohodě i děti – uvádí se, že hra je vhodná pro děti od 6 let. Fajn je, když děti už umí číst, pokud ne a chtějí si zahrát – jistě jim vy dospělí rádi pomůžete. ;)

Hra Time for JOKE je určena pro 2-6 hráčů, což je taky super, nejste limitovaní nutnosti vysokého počtu hráčů. Mám  ale vyzkoušeno – ve více lidech (hrajeme celá rodina, ve čtyřech lidech) je to mnohem větší zábava a sranda. ;)

Jak jsem zmínila v úvodu, hra Time for JOKE je novinkou, za kterou stojí kreativní pár lidí z Brna (respektive kousek od Brna). ;) Každopádně, hra je vyrobena přímo v Brně a ilustrace vytvořil brněnský umělec Jan Gruml. 

Jedná se o klasickou karetní hru – potřebujete tedy pouze herní karty. Žádné další potřeby – desky, figurky…
Karty v této hře jsou rozdělené dle jejich významu a „poslání“ ve hře.

Super také je, že se hraje „o něco“ – může to být třeba sladkost, pivo, peníze…cokoliv vás napadne. ;) Ale samozřejmě, nemusíte hrát o nic.

Podstatou hry je zbavit se všech karet. Pravidla jsou opravdu velmi jednoduchá, stačí přečíst přiložený návod. Hra je celkově velmi vtipně pojatá – už jen popisy samotných postav „hierarchie“ – kdy každý z hráčů získává během hry svou roli.

Moc fajn jsou taky „úkoly pro poražené“ – prohrát v této hře znamená totiž splnění úkolu! Ten si poražený vylosuje z „úkolů“ pro poraženého. Ovšem, mezi těmito úkoly se mohou objevit také benefity! :)

Tato hra vás zaručeně bude bavit – zvlášť, pokud vás už klasické karty nudí a hledáte nějakou pestrou a fakt zábavnou alternativu!
Nás doma tato hra nadchla – a rádi si ji zahrajeme kdykoliv to půjde.

Hru Time for JOKE koupíte na eshopu – viz níže. A pozor – právě tato hra může být i fajn tipem na vánoční dáreček! ;)

ODKAZ: TIME FOR JOKE / web
ODKAZ: TIME FOR JOKE / facebook
ODKAZ: TIME FOR JOKE / instagram