Mexické týdny v Monte Bú

Inspirace z brněnských restaurací a tip pro všechny milovníky mexických specialit! Restaurant & steakhouse Monte Bú má po celé září opět oblíbenou akci – Mexické týdny s celou řadou skvělých mexických jídel! Stejně, jako loni, se tato akce opravdu povedla – byla jsem tu před pár dny na obědě a musím říct, že mexické menu je vyladěné. Doporučuji navštívit, určitě si také pochutnáte! ;) Víc v mé dnešní reportáži…

Mexické týdny jsem si v restaurantu & steakhousu Monte Bú nenechala ujít už loni a bylo to skvělé – jsem milovníkem mexické gastronomie a opravdu jsem si přišla na své. :)

A tuto gurmánskou akci připravilo pro své hosty Monte Bú i letos – Mexické týdny s celou řadou světově známých mexických specialit tu trvají až do konce září.

Pokud i vy tedy patříte k milovníkům tacos, burritos, quesadillas, nachos…rozhodně si nenechejte právě tuto akci ujít. Já tu byla před pár dny na obědě a musím uznat, že i letošní menu složené z toho nej, co mexická gastronomie nabízí, se opravdu vydařilo!

Co si v rámci Mexických týdnů v Monte Bú dáte? Věřím, že si „to své“ rozhodně najdete!

Mezi předrkmy nechybí zmiňované oblíbené nachos – s cheddarem, pečenou slaninou, guacamole – to jsem si tu dala i já a bylo to vynikající! Jen pozor na pálivé papričky. ;)

Loni jsem zde zkoušela papričky jalapeño plněné sýrem cheddar – v nabídce jsou i letos, je to lehce pálivé, chuťově vynikající.

Milovníci tacos tu mají pestrý výběr – tacos nabízí s trhaným vepřovým, hovězím, nebo kuřecím masem. Tacos se také řadí k populární mexické specialitě, věřím, že znáte!

V nabídce najdete i burrito zapečené s trhaným kuřecím masem, fazolovou pastou, sýrem cheddar…

Ovšem – já rozhodně doporučuji vyzkoušet zde nějaký steak! Ty z mexické nabídky rozhodně stojí za to!
Já ochutnala „filete de cantinera“ – steak z vyzrálé uruguayské svíčkové, s pikantní smetanovou omáčkou s kukuřicí a chilli, se sýrovou quesadillou a španělskou rýží.

Bylo to opravdu přímo vynikající!

V nabídce tu jsou ještě další dva druhy steaků se zajímavými přílohami, sýrem, cibulí…

A opět si tu můžete dát i sladkou specialitu v duchu Mexika – třeba bezlepkový čokoládový koláč s chilli, nebo limetkový sorbet s tequilou.

Byla jsem zde moc spokojená i s obsluhou – obsluhovala nás sympatická servírka Alena, na nic jsme nečekali a vše bylo tak, jak mělo být.

Celkově si Monte Bú drží výbornou úroveň – za mě je to stále jeden z nejlepších brněnských steakhousů, navíc s hezkým a stylovým prostředím. Bezespornou výhodou je i velké parkoviště přímo u restaurace.

Na víc fotek z restaurace Monte Bú a nabídky Mexických týdnů mrkněte také do fotogalerie.

Monte Bú restaurant a steakhouse najdete na Údolní 76 v Brně.

ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / web
ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / facebook

ODKAZ: CON GUSTO BRNO / instagram