Manikúra v pohodlí domova snadno a jednoduše

Pandemie a lockdowny obracejí náš život vzhůru nohama. Kadeřnictví, salony krásy nebo fitcentra, bez toho všeho se musíme obejít. Jenomže snad každá žena chce být krásná i v těchto podmínkách. Tento článek tak doporučuji všem, kdo si chtějí vytvořit nádhernou manikúru doma a nevědí kde začít. Krásné ruce a upravené nehty přece působí přitažlivě v každé době! 

Domácí manikúra má několik výhod. Nemusíte ztrácet čas na dlouhé cestě do salonu a pak platit hodně peněz za to, co je možné snadno vytvořit v pohodlí vlastního obýváku.

Co byste si měly připravit na domácí manikúru?

To samozřejmě závisí na tom, jakého výsledku chcete docílit. Dnes vám poradíme, co musíte mít v základním seznamu:

  • odlakovač na nehty
  • bavlněné vatové tampony nebo ubrousky, které nepouští vlákna
  • nůžky nebo kleštičky na nehty
  • pomerančová dřívka na nehty nebo zatlačovač kůžičky
  • odstraňovač kutikuly
  • pilník pro tvarování nehtů
  • pilník na leštění nehtů
  • krém na ruce
  • lak na nehty https://makeup.cz/categorys/23453/

Nezapomeňte připravit rovněž dobře osvětlený pracovní prostor. Začněte tím, že z nehtů odstraníte zbytky starého laku. Odlakovačem nasáknutý vatový tampon přiložte k nehtům a nechte působit 1-2 minuty. Tímhle způsobem starý lak odstraníte z nehtů bez zbytečné námahy. Pak pomocí pilníku na nehty dodejte nehtům požadovaný tvar a délku. Tady je velmi důležité pracovat s pilníkem velmi jemně a pilovat nehty jedním směrem. Specialisté nedoporučují používát pilník ihned po sprše, mohlo by to poškodit nehtovou ploténku. Na okraje nehtů použijte leštící pilník. Poté pomocí oranžového dřívka nebo zatlačovače jemně zatlačte kutikulu a pterygium (spodní tenká vrstva kutikuly). Na nehtovou kůžičku aplikujte odstraňovač a nechte působit 30-45 sekund. Jemně zatlačte kůžičku zpět a v případě potřeby kůžičku velmi opatrně pomocí kleštiček nebo nůžek upravte.

Pak následuje asi nejoblíbenější fáze: lakování nehtů. Před lakováním použijte speciální odmašťovač, abyste odstranily zbytky odstraňovače kůžičky a odmastily povrch nehtu. Naneste bázi pod lak. Táto fáze je velmi důležitá: báze pomůže ochránit nehet a zajistí lepší přilnavost následující vrstvy laku. Poté aplikujte lak ve vaší oblíbené barvě ve dvou tenkých vrstvách a naneste vrchní lak. Aplikujte olej na nehtovou kůžičku nebo hydratační krém.

Pozor! Pokud používáte gelové laky, nezapomeňte, že každá vrstva tohoto laku schne pod UV nebo LED lampou.