Inspirace – svíčky „tak trochu jinak“

Vonné svíčky miluji, o tom vám tu mimochodem píšu poměrně často. :) Provoní váš interiér a mimo to, jsou i jedinečným a designovým doplňkem. Nabídka vonných svíček je dnes opravdu široká a velmi pestrá, já vám ovšem chci představit takové, které jsou „tak trochu jiné“. Jiné zejména svým složením, kdy obsahují přírodní vosky, které produkují mnohem méně CO2 a také kouře. Tyto svíčky jsou bezpečnější pro alergiky a mimo to, jsou i mnohem víc šetrné k životnímu prostředí. I přes to ale – voní dokonale. Inspirujte se v mém následujícím článku!

Vonné svíčky jsou oblíbeným, funkčním a designovým doplňkem snad každé domácnosti – zcela upřímně, neznám snad nikoho, kdo by je neměl rád. :) Já sama je přímo miluji, vonné svíčky mám doma snad v každé místnosti, zapaluji si je dle nálady a chuti.

Vonné svíčky vám dokreslí hřejivou atmosféru domova, vytváří ono domácí „útulno“ a navíc, úžasně voní. Já vůně vonných svíček pravidelně měním, zejména v návaznosti na roční období.
Zatímco na podzim a v zimě vybírám spíše kořeněné, dřevité vůně, s blížícími se Vánocemi pak vůně typicky vánoční, tak naopak na jaře a v létě vyhledávám spíš vůně lehčí, svěží, ovocné, nebo květinové…

Takové vůně mi pak umocňují kouzlo blížícího se jara, na které se už teď moc těším.

Na trhu je dnes opravdu široká škála značek nabízejících vonné svíčky a věřím, že asi není těžké si mezi nimi vybrat. Já vám chci ovšem dnes představit svíčky, které jsou „tak trochu jiné“. Jiné zejména složením, kdy obsahují přírodní vosky – ty jsou obecně bezpečnější pro naše zdraví, zejména jsou vhodné pro alergiky.

Tyto svíčky také produkují mnohem méně CO2 a také kouře – jsou tedy více šetrné k životnímu prostředí. Věděli jste, že například sójový vosk hoří i o 50% déle, než vosk klasický? Svíčka s takovým voskem vám tak vydrží mnohem déle… ;)

Chci vám představit tři jedinečné svíčky, které jsou právě svým složením naprosto skvělé. Navíc, úžasně voní a nádherně vypadají. ;)

Začnu u mé milované značky – Woodwick Frasier Fir. Svíčky Woodwick jsou z mého pohledu TOP! Mají úžasný design, jednoduchý a stylový. Kromě toho krásně voní – v  nabídce je tolik jedinečných vůní, ze kterých si určitě každý vybere takovou, která ho osloví. A mimo to, hořící svíčky Woodwick vydávají zvuk praskajícího krbu, takže benefit navíc. :)

Svíčky Woodwick obsahují zmiňovaný sójový vosk, hoří tedy mnohem déle, skvělý je i dřevěný knot.

Navíc – tuto svíčku „zrecyklujete“ kompletně! Po vyhoření vosku vám zůstane krásná skleněná nádoba, stačí z ní odstranit zbytku vosku a vymýt, klidně i v myčce. Skleněnou nádobu pak rozhodně dále využijete – třeba jako vázu, nebo krásnou misku. ;)

Další svíčka s jedinečným a lepším složením – KOBO Plant The Box Sweet Sunflower. Tato svíčka si rozhodně zaslouží širší pozornost! Je 100% veganská, její složení je zcela netoxické, bez barviv a přísad. Spalování je čisté, bez černých sazí, knot je bavlněný a zaručuje rovnoměrné hoření. 

Navíc, tato svíčka obsahuje balení semínek slunečnice, až vám vosk vyhoří, stačí semínka zasadit a těšit se, až vám vykvete krásná květina. :)

A to nejkrásnější na závěr – svíčka Souletto Lovely Time Orange & Lavander. Určitě vás zaujme už jen samotný vzhled svíčky – ta obsahuje nádherný „kolotoč“, která se nad plamenem točí. Mně přípomíná hrající vánoční stromeček se svíčkami, možná jste ho také doma měli… :)

Svíčka je svým složením opět 100% veganská, navíc, její vosk taje již při teplotě 40°, neznečišťuje ovzduší a neuvolňuje žádný dehet.

Voní sladce, svěže, po pomeranči a levanduli. Navíc, kolotoč, který se nad svíčkou točí, vytváří hru stínů a světel a celkově to vypadá opravdu úchvatně. Mimochodem – tato svíčka je i skvělým tipem na milý dáreček pro někoho blízkého… ;)

Všechny tyto výše uvedené svíčky koupíte na Notino.cz.