Low carb jídla ideální i pro celiaky a diabetiky!

Proč se stravovat v duchu low carb? Věřte, právě tento režim ve stravování s sebou přináší i celou řadu nesporných výhod a benefitů. Jídla připravená dle zásad low carb stravy jsou sytá, chuťově velmi pestrá, plná bílkovin, zeleniny a kvalitních tuků. Mimo to, právě low carb strava je přirozeně bezlepková a vhodná i pro diabetiky! Věděli jste o tom? 
Sama se low carb stravuji už několik let a nesmírně mi to vyhovuje. Jak vařit, co jíst, co si dopřát třeba i v ohledu sladkého? Inspirací mi je mé oblíbené bistro v centru, Zdravě, chutně…LOW CARB, kde se s low carb stravou můžete seznámit. A co víc, přesvědčíte se zde, jak výborná taková jídla jsou! 
Inspirujte se i v mém článku se spoustou fotek…
Nejsem rozhodně příznivcem žádných diet, drastického omezování v jídle, nebo nesmyslných preparátů, které jídlo nahrazují. Naopak – jím velmi ráda, miluji rozmanité chutě, jídla pestrá, zdravá a vyvážená.
A přesně taková je i low carb strava! Pozor, low carb strava rozhodně není dietou – jedná se o režim stravování dle určitých zásad. Při low carb stravě jíte velmi pestře, sytě, ovšem s minimálním příjmem sacharidů. Díky tomu pak tělo více získává energii z uložených tuků a dochází k hubnutí – toto je tedy velmi zjednodušeně a laicky napsáno, ale v zásadě to takto funguje. :)
Jídla v duchu low carb stravy jsou plná zeleniny, bílkovin, připravují se i z kvalitních tuků… A pozor – dopřát si můžete i pečivo a sladkosti, samozřejmě připravené dle pravidel LC stravy.
Přesvědčit se o tom, jak výborná low carb jídla, dezerty, nebo nápoje jsou, můžete v jediném brněnském ryze low carb bistru – ve Zdravě, chutně, LOW CARB na Zámečnické 3.
Právě sem si můžete zajít na výbornou snídani, oběd, večeři, ale i na dezerty, zmrzlinu, dortíky a další speciality.
Co chci ovšem zmínit – jídla v duchu low carb stravy jsou i přirozeně bezlepková a vhodná i pro diabetiky!
Při přípravě low carb jídel se nepracuje s moukou ve všech běžných podobách, využívá se pouze mouka mandlová, kokosová…které jsou zcela bezlepkové.
Bezlepkové jsou tedy i všechny dezerty, které si v bistru Zdravě, chutně…LOW CARB dáte!
Pří přípravě dezertů pak paní majitelka bistra, která pod svou značkou Low Carb Cakes by Linn vše peče, pracuje s alternativními sladidly, nejčastěji se stévií. Ta je vhodná i pro diabetiky!
Bez obav si tu tak můžete dát i dezerty – informaci o použitém sladidle vám ráda sdělí obsluha.
Mimo to, můžete si zde objednat i celý dort – opět zcela bezlepkový a vhodný pro diabetiky.
Mimochodem, v bistru Zdravě, chutně…LOW CARB vám rádi připraví i jídla bez laktózy, opět stačí informovat obsluhu.
Bistro Zdravě, chutně…LOW CARB je opravdu skvělé – i svou nabídkou právě takto alternativních specialit, které jsou nejen velmi zdravé a chutné, ale vhodné i pro celiaky a diabetiky.
Zastavte se sem na něco dobrého, určitě nebudete litovat!
Bistro Zdravě, chutně…LOW CARB najdete v centru Brna na Zámečnické 3.

ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / instagram
ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / facebook