Letní akce v Jazzové kavárně Podobrazy

Příjemnou a útulnou Jazzovou kavárnu Podobrazy, kterou najdete přímo na Zelném trhu, jsem vám tu nedávno představila – ovšem, určitě mnoho z vás neví, že se tu během celého léta koná spoustu zajímavých hudebních akcí, které stojí za pozornost! Je tu pokaždé fajn atmosféra, dáte si něco dobrého k pití i jídlu – zkrátka, během léta to v Podobrazech žije! Víc informací v dnešním článku…

Jazzová kavárna Podobrazy rozhodně patří k mým nejoblíbenějším v centru. Jednak kvůli své poloze – kavárnička se nachází v přízemí Tržnice Brno, v samém centru – přímo na Zelném trhu. Vůbec, Zelný trh je asi nejoblíbenějším místem pro mnoho Brňanů. ;)

Je to zde výjimečné i díky prostorům –  z kavárny můžete velkými prosklenými okny sledovat ruch na trzích, ale zároveň si tu užijete naprostou pohodu a soukromí. Z kavárny totiž můžete vyjít i na nádvoří Staré radnice, kde vládne vždy klidná atmosféra.

Mimochodem, já jsem vám tuto kavárnu na blogu už představila – více v mém článku ZDE.

Jazzové kavárně Podobrazy si vyberete z pestré nabídky nápojů, ale dělají tu i božské snídaně, zajímavostí a typickou specialitou této kavárny je pak jejich už přímo vyhlášený hummus – dělá se podle rodinného receptu majitele. ;)
K zakousnutí třeba ke sklence vína tu pak mají daší dobroty, vše je čerstvé a v nabídce se mění dle sezónních surovin.

Jak jsem nastínila v úvodu, tak během léta to v této kavárně, respektive v prostorách na nádvoří před kavárnou, opravdu žije!
Koná se tu celá řada zajímavých akcí, které stojí za pozornost. Jejich kompletní přehled pak najdete ZDE.

Přes léto je totiž kavárna spojena s festivalem Uprostřed – bývá zde DJ, kapely…

Z nejbližších akcí bych určitě zmínila Tanečky pod věží – akce se koná tento pátek, hrát zde bude DJ Cliché. Určitě si můžete zatančit, dát si drink, pobavit se s přáteli. ;)

26. srpna zde pak vystoupí kalepa Ghost of youbrněnská klubová stálice, která dávno překročila hranice města. Vystupovali na předních festivalech nejen u nás, ale i v Evropě.

O dva dny později, 28. srpna si tu vychutnáte hudbu 80. let – na akci Best of 80’s s DJem Liborem Velekem.

Akce tu budou ovšem pokračovat i na začátku záři – hned 2. září tu vystoupí hudební uskupení Mezzanine. Stylově oscilují mezi folkem, popem, rockem, country a dalšími vlivy.

4. září tu proběhne oblíbený Swingový večer, letošní ročník festivalu Uprostřed pak zakončí koncert Vanua2 – kapela Vanua 2 vznikla v roce 2017 spojením muzikantů ze skupin YannickTevi band a Blue Effect.

Určitě si na některou z těchto akcí zajděte, je to zde pokaždé super!  ;)

Jazzovou kavárnu Podobrazy najdete v centru Brna, na Zelném trhu 250, v přízemí Tržnice Brno.

ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / web
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / facebook
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / instagram