Představuji: příjemnou kavárnu Podobrazy na Zelném trhu

Jazzovou kavárnu Podobrazy věřím, že mnozí znáte, nebo jste o ní minimálně slyšeli. Nachází se v samém srdci Brna, přímo na Zelném trhu a z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že to je moc příjemné místo, kam i já ráda a často chodím. Troufám si i tvrdit, že tato kavárna má vlastní duši, dýchne tu na vás pohoda, uvolněná atmosféra, ve které si rádi dáte kávu, ráno snídani, nebo k večeru drink. Můžete se zde setkat s přáteli, je to zde fajn i pro pracovní schůzku, pohodové je i posezení na klidné zahrádce na nádvoří a pokud sem přijdete i sami, také to stojí za to – třeba jen výhled z obrovských výloh přímo na čilý život na trzích na Zelném trhu. Kavárna Podobrazy je rozhodně mou nejoblíbenější v centru a ráda vás sem dnes prostřednictvím mého článku „zavedu“. Věřte, tuto kavárnu si zamilujete!

Každé místo, ať už restaurace, bar, nebo kavárna…do kterého poprvé vstoupím, na mě dýchne svou vlastní atmosférou. Někdy neosobní, studenou, jindy útulnou a příjemnou. Zkrátka, vždy vnímám to, jak na mě dané místo působí a jak se zde cítím. Rozhoduje mnoho faktorů – prostory a prostředí, barvy, hudba, nabídka nápojů i občerstvení, chování obsluhy, uspořádání stolků, zkrátka vše. Člověk si pak podvědomě udělám o takovém místě vlastní obrázek a ví zda se vrátí, či nikoliv.

A právě tou kavárnou, kterou jsem si zamilovala hned, je Jazzová kavárna Podobrazy. Věřím, že vám tento název nebude cizí – jistě mnozí do této kavárny rádi chodíte, nebo jste o ní minimálně slyšeli.

Jazzová kavárna Podobrazy se nachází přímo v centru Brna, a to snad v té nejoblíbenější části zde vůbec – na Zelném trhu 250 (v budově nové Tržnice Brno v přízemí, se samostatných vchodem).
Toto místo má opravdu určitý „genius loci“ – je zde naproto specifická, jedinečná atmosféra, kterou v jiných kavárnách v Brně nenajdete. Proč?

I když se kavárna Podobrazy nachází v poměrně rušné části Zelného trhu, je zde klid. Prostory kavárny jsou totiž opravdu velké, stěny prosklené – a vy můžete z jedné strany sledovat čilý ruch dění na trzích, z druhé strany kavárny je ovšem skutečný klid, pohoda, a to směrem do nádvoří prostor, kde mimochodem najdete i příjemnou zahrádku patřící ke kavárně.

Design kavárny na vás určitě také dýchne svou útulností –  můžete si vybrat, zda se usadíte do pohodlných křesílek, na pohovku, nebo na židle.
Interiér je v moderním, stylovém pojetí, ovšem je plný historických kousků, které dávají těmto prostorách onu zmiňovanou duši. Ať už jsou to samotné sloupy v kavárně, nebo vintage kousky nábytku…

Co vás bude určitě zajímat – co si zde dáte?
Já miluji jejich snídaně! Řeknu vám, tak dobrá vejce do skla jsem jinde v Brně nejadla! Se salátkem, pečivem, opravdu vynikající.

Vajíčková jídla zde nabízí ve více variacích, dál si tu dáte ke snídaním i zdravé dobroty – třeba chia pudinky, skyr… Ovšem, udělají vám zde také kontinentální snídaně (mimochodem, dokonce si tuto kavárnu vybral známý hotel Anybody, aby jejich hosté snídali právě zde).

Co je zde taky sympatické, tak suroviny a ingredince, které do jídel používají – podporují lokální a regionální dodavatele a prodejce, ať už je to například Matějovo pekařství (pečivo), ovoce a zeleninu pak berou přímo z trhů na Zelňáku…

Další nabídka nápojů a občerstvení se mění v návaznosti na danou sezónu – v létě si tu dáte frizzante, domácí limonády, míchané drinky, domácí dezerty, zmrzliny – vše opět berou od lokálních dodavatelů.

Zajímavostí a typickou specialitou této kavárny je pak jejich už přímo vyhlášený hummus – dělá se podle rodinného receptu majitele. ;)
K zakousnutí třeba ke sklence vína tu pak mají daší dobroty, vše je čerstvé a v nabídce se mění dle sezónních surovin.

Další přidanou hodnotou této kavárny je i to, že to zde zkrátka žije! Kavárna má svou kulturní tradici, často se přímo zde, nebo na nádvoří před kavárnou, konají různé akce – pořádají si sami koncerty, vystavy… Přes léto je kavárna spojena s festivalem Uprostřed – bývá zde DJ, kapely a koná se tu i Maraton hudby (více info & program ZDE). V nejbližší době to bude například swing, kapely, jako jsou Funky Chicken, Tyjátrio, Vanua2, Ghost of you…

Můžete zde skoro každý víkend a často i v týdnu posedět u živé hudby, zatancovat si… Výše uvedené akce pořádá TIC a jsou zdarma – věřím, že trávit letní večery právě zde je rozhodně moc fajn. :)

Zkrátka, tuto kavárnu budete mít rádi, tím jsem si jistá! Je to ideální místo pro setkávání s lidmi, ale i pro klidné chvíle strávené třeba i o samotě, při práci, odpočinku… Stavte se sem! ;)

Jazzovou kavárnu Podobrazy najdete v centru Brna, na Zelném trhu 250, v přízemí Tržnice Brno.

Na víc fotek prostor & nabídky mrkněte do fotogalerie! ;)

ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / web
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / facebook
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / instagram