Las Vegas – město neonových světel

Když se řekne Las Vegas, jedna z prvních věcí, které mnohým napadnou, jsou jeho světla – zvláště neonová. Toto město, známé jako „světelný park zábavy“, je ústředním místem pro některé z nejikoničtějších neonových světel na světě. Ta zde hrají klíčovou roli nejen v marketingu a reklamě. Formují také jedinečný vizuální obraz, který snad minimálně jednou v životě viděl každý z nás.

Neony jsou v Las Vegas již skoro sto let

Od počátku 20. století se Las Vegas vyvinulo z malého města v poušti na světovou metropoli pro zábavu a hazard. Tento rychlý růst byl doprovázen masivním rozvojem neonových světel, které sloužily jako atraktivní a efektivní způsob, jak upoutat pozornost a lákat návštěvníky do kasin a hotelů. Od té doby se tato světla stala nedílnou součástí městské krajiny a vytvářejí její nezapomenutelné noční panorama. To je vidět například na mnoha fotografiích a filmových záběrech spojených s touto metropolí.

Nejen reklama a marketing

Ovšem neonové nápisy nejsou v Las Vegas jen nástrojem marketingu a reklamy. Staly se také kulturní ikonou. Některé z nejznámějších neonových značek a billboardů, jako je například „Welcome to Fabulous Las Vegas“, se staly celosvětově známými.

Zdroj foto: Sean Pavone / Shutterstock.com

Ovšem doba jde neúprosně dál a pokrok se hýbe stále kupředu. Proto také s vývojem technologií se měnily možnosti použití neonových světel. Tradiční neonové trubice byly částečně nahrazeny LED neonovými světly, která jsou energeticky účinnější anabízejí více možností pro kreativní využití.

Neony jsou v srdci Las Vegas a zůstávají nesmazatelnou součástí jeho obrazu. Přes veškerý technologický vývoj, neonová světla nadále dominují ve městě a hrají klíčovou roli v celkovém vzhledu této metropole.