Laminace obočí – znáte?

Už jste někdy slyšeli o úpravě obočí jménem „laminace“? Já vám nedávno právě o laminaci obočí psala na sociálních sítích svého blogu – a pár z vás se mi svěřilo, že tento způsob úpravy obočí vůbec nezná. Proto vám k tomu sepíšu pár vět. ;) Já na laminaci obočí chodím ke kamarádce, vizážistce Tereze Ševčíkové, která ve svém salonu na Merhautově 190 laminaci obočí také dělá. Ve zkratce – laminace vrátí obočí přirozený vzhled, kdy jednotlivé chloupky krásně drží zafixované v té poloze, v jaké požadujete… Víc v následujícím článku.

Samotné úpravě obočí věnuji vždy při líčení opravdu hodně času, hezké a přirozeně vypadající obočí je pro mě důležité.
Líbí se mi širší typ obočí, husté, kdy jsou jednotlivé chloupky hezky vyčesané. Úzké linky obočí, obočí vytetované, vytrhané…to naopak není nic pro mě. Obočí má dle mého názoru vypadat přirozeně a upraveně. Samozřejmě, považuji za nutné vytrhat chloupky v okolí obočí, které samotný tvar kazí, nelíbí se mi srostlá obočí, nebo ta přehnaně hustá… Je to samozřejmě věc velmi individuální, ale osobně věřím, že obecný trend ve vzhledu obočí je právě ona přirozenost.

A právě k velmi přirozenému vzhledu obočí vám může pomoci zmiňovaná úprava jménem „laminace“. Nemusíte se této kosmetické úpravy vůbec obávat – nejedná se o permanentní úpravu obočí, tedy trvalou. Součástí této úpravy není ani žádné tetování, přehnané trhání chloupků… Po laminaci očekávejte, že vám obočí vydrží takto upravené cca 3-4 týdny.

Já laminaci vyzkoušela u kamarádky Terezy Ševčíkové, která je moc šikovná vizážistka a věnuje se také úpravě obočí a řas. Určitě vám ji mohu za sebe doporučit, výsledek je vždycky perfektní.

Co je samotnou podstatou úpravy obočí „laminací“?
Chloupky obočí se rozčešou, zafixují v požadovaném tvaru, následně se aplikuje gel – aby keratinové vazby v chloupcích povolily. Následně se zafixuje druhým typem gelu – chloupky tak zůstanou narovnané a můžete je snadno upravovat do tvaru, který požadujete.

Konečky chloupků se také sestříhají, obočí se dá tvar, následně je možné i chloupky nabarvit – to dle přání klientky.

Obočí vám vydrží pěkné a není nutné ho pak již tolik upravovat. Stačí vyčesávat kartáčkem, můžete místa, kde nerostou chloupky dokreslit tužkou nebo tak, jak jste zvyklí. ;)

Vyzkoušejte, doporučuji! :)

Salon Terezy Ševčíkové najdete v Brně na Merhautově 190.

ODKAZ: TEREZA ŠEVČÍK / web
ODKAZ: TEREZA ŠEVČÍK / facebook
ODKAZ: TEREZA ŠEVČÍK / instagram