Které plánované projekty nám zpříjemní život v Brně? Rozhodnout o jejich realizaci můžete právě VY!

Víte, že právě VY – obyvatelé Brna, máte každý rok jedinečnou možnost rozhodnout svými hlasy o tom, které připravované projekty nám život v Brně mohou zpříjemnit? Ať se jedná například o dětská hřiště, cyklostezky, parky,  dobročinné projekty, které pomohou lidem, zkrátka nápady, které pomohou oživit naše město…jste to VY, kdo svými hlasy rozhodujete o jejich realizaci. A to díky DÁME NA VÁS, což je participativní rozpočet města Brna. Letos bylo na realizaci nových projektů vyčleněno celkem 33 mil. korun a již brzy, v listopadu, se spustí hlasování, kde rozhodnete, které z nápadů se stanou realitou. Zapojte se, stojí to rozhodně za to!
Víc o DÁME NA VÁS, zrealizovaných i plánovaných projektech v následujícím článku…

Věřím, že rozhodně ne všichni obyvatelé Brna ví právě o projektu Dáme na vás, díky kterému mohou letos již čtvrtým rokem rozhodnout o tom, které zajímavé nápady a projekty ke zpříjemnění života nás všech v Brně se stanou realitou. A to právě díky „DÁME NA VÁS“!

DÁME NA VÁS je participativní rozpočet města Brna, ve kterém obyvatelé Brna rozhodují o tom, kam se vyčleněné peníze investují.
První ročník tohoto projektu Brno spustilo v roce 2017 – a mimochodem, Brno se tak stalo prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměststké úrovni.

Do letošního, čtvrtého ročníku, Brno vyčlenilo částku 33 miliónů korun. I když byla dříve avizovaná částka vyšší, a to celkem 35 mil. korun, rada města Brna nakonec rozhodla o snížení této částky, a to v důsledku opatření přijatých proti šíření koronaviru.

I přes to je 33 mil. korun opravdu hezká suma, v rámci které může vzniknout celá řada skvělých projektů, díky kterým se nám bude v Brně žít rozhodně lépe.
Protože jeden projekt může stát maximálně 3 miliony korun, už nyní to znamená, že bude realizováno nejméně 11 projektů!

Do 15. června mohl kdokoliv přihlásit svůj projekt, který by byl pro život v Brně přínosem, do hlasování. Do finále pak postoupily ty projekty, které získaly na stránkách Dáme na vás alespoň 300 označení „líbí se mi“.

Nejlepší projekty pak půjdou do listopadového finále – a vy budete mít možnost rozhodnout, které vyhrají – vítězné projekty pak město zrealizuje.
Hlasování bude probíhat po celý listopad, od 1. do 30. 11. 2020.

Jaké projekty pak postupují do letošního finále a hlasování? Prohlédnete si je ZDE

Za pozornost stojí například biotopové koupání v Žebětíně, háj v Řečkovicích, kuličkové hřiště s grilem na Bzenecké, víceúčelové hřiště ve Slatině, projekt „Nebýt na to sama“ – pro ženy v onko léčbě…

Také pro vaši představu, jaké projekty už v Brně díky Dáme na vás vznikly?

Myslím, že jedním z nejzajímavějších projektů, kteří i Brňané asi nejvíc uvítali, je rozhodně právě vznikající rozhledna v oblíbené oboře Holedná!

Díky Dáme na vás si děti mohou také užívat nové hřiště v Zámeckém parku v Medlánkách. 

V Tuřanech také vzniká nový skatepark, zajímavý je i altánek – tančírna v parku…

…dobrodružné hřiště Halda, grilovací místo v Novém Lískovci, okružní vycházková trasa s alejí v Tuřanech…
 Více ke zrealizovaných projektů (či projektům v probíhající realizaci) ZDE.

Díky Dáme na vás máte jedinečnou možnost rozhodovat o prostředí, ve kterém žijete a na kterém vám záleží. Zapojte se do hlasování a dejte svůj hlas tomu projektu, který je vám nejsympatičtější. Brno může být i díky vám hezčí, útulnější a komfortnější pro život. Stojí to zato!

ODKAZ: DÁME NA VÁS / web – hlasování
ODKAZ: DÁME NA VÁS / facebook