Jemné rty i v zimě. Správná péče je opravdu snadná!

Rty jsou jednou z nejcitlivějších částí těla. Pokles teploty, chlad, vítr, déšť, to vše často negativně ovlivňuje jemnou pokožku rtů. Chladné období výrazně zhoršuje stav naší pokožky, a to se týká i rtů. Zčervenání, odlupování, suchost a zánět jsou nejčastější příznaky, pokud se rtům neposkytuje správná péče a ignoruje se dostatečná pozornost.

Každou hodinu používejte zvlhčující balzám na rty. Nejlepší prevencí vysychání rtů je pravidelné zvlhčení. Balzám na rty chrání před vnějšími negativními vlivy, ale doporučujeme ho aplikovat několikrát denně, aby ochranný film chránil jemnou pleť po celý den. Značka Golden Rose nabízí široký sortiment balzámů na rty, ze kterého si určitě vyberete ten ideální právě pro vás.

Ochrana SPF je důležitou součástí péče o rty. Častou chybou je ignorování UV ochrany během chladného období, jenomže na podzim i v zimě slunce jen klamně snižuje svou aktivitu, ale přesto je pro pokožku pořád stejně škodlivé. Je důležité vybrat si balzám, který obsahuje ochranný filtr SPF nebo nanášet ochranný krém samostatně. Hlavně na to nezapomeňte před odchodem z domu.

Snažte se vyhnout balzámům a rtěnkám s pronikavou vůní a obsahem barviv. Čím přirozenější barvu má váš balzám nebo rtěnka, tím lépe. Faktem je, že na podzim jsou rty náchylnější k podráždění. Použití lesku na rty nebo rtěnky s pronikavou vůní a pigmentem pak může způsobit alergickou reakci nebo zhoršit proces hojení.

Denně pijte minimálně 1,5 litru vody.Suchá pokožka rtů je jedním z nejčastějších příznaků nedostatečného pití. Pokud se navíc objevují praskliny na rtech, nemá tělo dostatek tekutin a dochází k dehydrataci. Nastavte si na telefonu připomenutí nebo si pořiďte speciální láhev na čistou vodu, která bude mít své místo na vašem pracovním stole a vždy vám připomene, abyste ji v pracovní době vypili celou.

Nepoužívejte peelingy příliš často a nekousejte si rty. Častou chybou je peeling popraskaných rtů. Celý jejich stav však takhle jen zhoršíte, protože pokožka je již podrážděná. Místo toho si na rty naneste olivový nebo kokosový olej a nechte jej vstřebat. Nezapomeňte také nanést výživný balzám před spaním.

Vybírejte oblečení podle aktuálního počasí. Pokud je venku silný vítr, déšť nebo mráz, nezapomeňte na šátek, čepici, teplý svetr a bundu. Zakrytí rtů teplým šátkem během cesty do zaměstnání, na nákup nebo procházky je ochrání před agresivními vlivy špatného počasí.