Kšiltovka není jen doménou mužů! Jak ji nosit a s čím ji kombinovat?

Ochrání před sluníčkem, schovají rozcuchané vlasy a navíc působí rošťácky a stylově. O čem je řeč? Přece o kšiltovkách, které si už před nedávnem našly svou cestu na přehlídková mola. Jak kšiltovky správně nosit a s čím je kombinovat?

Všestranná pokrývka hlavy

Kšiltovky byly kdysi výsadou hráčů baseballu a součástí jejich dresu, dnes se jedná o módní hit, který je k vidění na přehlídkových molech i v městských ulicích. Čepice s kšiltem působí rošťácky a mladistvě, navíc ale chrání před slunečními paprsky a v neposlední řadě dokáže zakrýt rozcuchané vlasy a zkrotit neposlušné prameny.

Flexfit, snapback, nebo trucker?

Mohlo by se zdát, že se vzhled kšiltovek v průběhu let příliš nezměnil. Opak je ale pravdou. V regálech obchodů dnes vedle klasických kšiltovek s ohnutým kšiltem, které se nazývají flexfity, najdete i řadu dalších typů. Éra rapu a hip hopu proslavila takzvané snapbacky s rovným kšiltem a zapínáním vzadu, zatímco letním hitem se staly kšiltovky se zadní částí ze síťoviny, pro které se vžilo označení truckerky.

S čím kšiltovku kombinovat

Pokud kšiltovku zkombinujete se sportovním outfitem, chybu neuděláte. Mimo to se ale skvěle hodí k oblečení z džínoviny nebo ke koženému křiváku. Jste ráda středem pozornosti? V tom případě popusťte uzdu fantazii a čepici s kšiltem oblékněte k sukni nebo šatům. Například kožené nebo saténové kšiltovky působí velmi noblesně.

Jak se o kšiltovku starat

Jistě to zná každá z vás – čas od času je třeba kšiltovku zbavit skvrn od potu, špíny nebo make-upu. Praní v pračce se ale raději vyhněte, tvrdý kšilt by totiž prací cyklus nemusel přežít bez úhony. Raději si do umyvadla napusťte vlažnou vodu, do které přidejte trochu pracího prášku, a kšiltovku v ní opatrně očistěte houbičkou nebo hadříkem. Vypranou kšiltovku opatrně vysušte ručníkem a nechte ji uschnout. Abyste předešla ztrátě tvaru, vycpěte vnitřek čepice například papírem.

Pozor na velikost!

Chybí ve vašem šatníku stylová dámská kšiltovka? Při jejím výběru je klíčové odhadnout správnou velikost. Většina kšiltovek umožňuje přizpůsobit velikost obvodu hlavy pomocí pásku v zadní části čepice, důležitá je ale také výška ke korunce. Kšiltovky s nízkou korunkou poznáte většinou tak, že mají hranatější kšilt, naopak čepice s vyšší korunkou budou mít kšilt větší a více zakulacený.

 

Nevíte si rady? Využijte nákupního rádce na Heurece, který vám výběr nové kšiltovky usnadní.