Dámská jízda, která každou z vás promění v Kleopatru

Není tajemstvím, že královna Egypta se dokázala jak se patří hýčkat. Inspirujte se její filozofií a prožijte s kamarádkami výjimečné okamžiky s vůní orientu. Nechte starosti doma a odleťte do pohádky jako vystřižené z tisíce a jedné noci. Čeká vás v ní putování po poušti, plavání s delfíny, vyhřívání na písečné pláži a zábava až do svítání.

Tahle parádní jízda vás čeká při dovolené v Egyptě, kde vás budou hýčkat jako královny. Letoviska jsou obseta luxusními hotely, které vědí, jak své hosty rozmazlit. Počínaje výborným jídlem a pitím, které si při all inclusive programu budete vychutnávat bez omezení, přes lázně a kadeřnictví, kde z vás udělají nového člověka. Že pasivní odpočinek není to pravé? A co třeba jízda na koni po pobřeží, výlety za taji faraonů nebo tanec ve vyhlášených klubech?

Do moře na koních, poušť na velbloudech

Potápění u korálových útesů, vyjížďka do pouště na velbloudech a objevování pyramid jsou egyptská klasika, která nikdy nezklame. Chtěli byste zažít něco netradičního? Zkuste se třeba vyhoupnout na koňský hřbet a projet se po pobřeží. S koňmi se můžete i smočit. Pokud ale dáváte přednost společnosti zdatnějších plavců, zaplavejte si s přátelskými delfíny. Možná vás dokonce políbí na rozloučenou. Tu možnost máte v Dolphin world a ze zážitku si odnesete i fotky nebo video. Podmořský svět můžete poznat také suchou nohou. Nové akvárium Grand Aquarium patří k největším lákadlům v lokalitě, obdivovat tu budete kolem 1 200 zvířat. Všechny tyto radosti nabízí letovisko Hurghada, které patří k nejoblíbenějším v Egyptě.

A jde se na nákupy!

Co si na dovolené s muži prostě neužijete, je nakupování. S kamarádkami je to však jiná! A v Egyptě jsou nákupy teprve zážitek. Jednak tu seženete širokou škálu zboží od oblečení, přes koření až po vodní dýmky, ale na tržištích je také zvykem smlouvat. Můžete se tak předhánět v tom, které z vás se povedl nejvýhodnější kauf. Chcete od nás tip na výzvu? Zkuste si na trhu sehnat hennu a pak se s ní navzájem „potetovat“ Ornamenty na kůži vydrží až dva týdny. Pochlubit se s nimi tak stihnete ještě po příjezdu domů.

Noc patří ženám

V Hurghadě to v noci opravdu žije. Najdete tu řadu nočních klubů a diskoték, ke kterým vás taxíky dovezou za pakatel. Patřit k něžnému pohlaví se tu vyplatí, protože většina z nich má pro dámy vstup do půl dvanácté zdarma. Pondělky jsou pak věnovány dámským večerům, kdy ženy vstup neplatí vůbec a navrh dostanou dva drinky zdarma. Mezi nejvyhlášenější kluby patří Papas Bar, Havana Club, White Beach nebo Hard Rock Cafe. Party tu trvají až do rozbřesku. Kdo by se taky zdržoval spánkem? Energii načerpáte během odpočinku na písečné pláži.

Rozlučka s vůní orientu

Spojte příjemné ještě s příjemnějším! Domluvte se v „týmu nevěsty“ a vyrazte spolu k Rudému moři. Vždyť rozlučka nemusí být jen popíjení v růžových šatech. V Egyptě je navíc teplé počasí po celý rok, takže je jedno, zda se kamarádka vdává v létě nebo kdykoliv jindy. A už jste slyšeli o novém trendu rozluček? Nevěstiny kamarádky potají naplánují společný zájezd a v Den D nastávající zavážou oči, na uši dají sluchátka (aby ani podle zvuku nepoznala, kde je) a takhle ji dovezou na letiště, projdou kontrolou a nastoupí s ní do letadla. Oči jí rozvážou až v oblacích. Troufli byste si na takové překvápko?

Dana Grófová
Copywriter
Copywriterka, která má přesah do SEO a psaním se živí od roku 2017. Tvoří srozumitelné a funkční texty, které s lehkostí přizpůsobí potřebám klienta i jeho zákazníků. Kromě těchto témat se věnuje také technologiím a některé její texty najdete na produktvdetailu.cz.