Kosmetika: otestováno – značka Éminence Organics

V mé dnešní kosmetické recenzi bych vám ráda představila jednu kosmetickou značku, od které jsem měla možnost otestovat několik vzorečků přípravků – abych se s ní blíže seznámila a musím říct, že mi neuvěřitelně „sedla“. Produkty jsou jako stvořené na mou pleť, dokonale voní, jsou zcela BIO, příjemné, v perfektním složení a samozřejmě, netestované na zvířatech. Proto vám o ní musím napsat víc – značka se jmenuje Éminence Organics a tady je moje recenze, dvou skvělých produktů!

Musím říct, že celý koncept a filozofie tohoto brandu je mi opravdu nesmírně blízký. Což se, bohužel, o mnohých jiných kosmetických značkách říct nedá. V případě značky Éminence Organics mi vyhovuje složení produktů, skvělá je jejich účinnost a mimo jiné, naprosto perfektní je i samotný postup, jakým Éminence Organics své přípravky vyrábí.

Maďarská značka Éminence Organics využívá vysoce ekologické postupy při zpracování produktů, všechny bylinky, ovoce, použité v kosmetice, je sbíráno ručně, na svých farmách využívá energii ze solárních a větrných zdrojů. Produkty nejsou testované na zvířatech a zajímavostí je, že za každý jeden prodaný produkt značka nechá vysadit jeden strom – své poslání bere i jako určitý závazek vůči přírodě.

BIO produkty obsahují vysokou koncentraci aktivních složek, díky které použijete malé množství na více aplikací. Jako první a jediná produktová řada v Severní Americe získala Éminence Organics certifikát Biodynamic® udělený organizací Demeter USA. Více si o této značce můžete přečíst ZDE.

Ve své dnešní kosmetické recenzi vám chci představit dva produkty, které jsem testovala – jsou opravdu skvělé a oba doporučuji vyzkoušet.

Zpevňující čisticí mléko s výtažky z acai
Jak jsem měla možnost se přesvědčit, většina produktů značky Éminence Organics naprosto skvěle voní. Čistě, přírodně, ovocně, bylinkově… Opravdu si tu vůni budete užívat, produkty jsou pro mě až aromaterapeutické. :)

I toto Zpevňující čisticí mléko úžasně voní. Svěže, po obsaženém výtažku z acai a rakytníku. Vůně není nijak přehnaně silná, je příjemná, osvěžující.

Zaujala mě i barva mléka – je světle fialkové, což je možná trochu netypické. :) Textura produktů je příjemně krémová, nijak hutná, nebo mastná.

Mléko je ideální pro zralou pleť. Obsahuje zmiňovanou acai, která má silné antioxidační účinky. Dalšími účinnými složkami jsou rakytníkový olej, který pleti navračí pružnost a také přírodní kyselina hyaluronová, která hydratuje, vyhlazuje a zpomaluje proces stárnutí.

Mléko aplikujete jedním stlačením pumpičky, stačí opravdu malé množství. Rozetřete v dlaních a krouživými pohyby čistíte pleť. Následně se smyje vodou.

Mléko odličuje opravdu dokonale, snadno, a to dokonce i voděodolnou řasenku. Čeho si také cením, tak neštípe do očí. Otestovla jsem na své opravdu velice citlivé pleti a zcela bez problémů, naopak, pokožka po použití vypadá čistě, svěže a je zklidněná, neštípe, naopak vnímám příjemný, komfortní pocit.

Bambusové krémové zpevňující sérum
Druhým produktem, který jsem vyzkoušela, je toto Bambusové krémové zpevňující sérum, opět určené pro zralou pleť. Sérum obsahuje revitalizující koncentrát s kmenovými buňkami švýcarského zeleného jablka a kombinací Retinol Alternative Complex.

Sérum má opět úžasnou vůni, nesmírně svěží, opět si ji užívám. :) Textura séra je lehká, krémová, ovšem rozhodně ne mastná, nebo lepivá. Pokožka sérum velice snadno a rychle absorbuje, vy ho na pleti nijak nevnímáte.

Sérum pleť zpevňuje, hydratuje, projasňuje, posiluje a zpevňuje kontury a vyhlazuje drobné vrásky, celkově má na pleť až „vypínací“ efekt. :)

Aplikuje se 1x denně, před použitím obvyklého krému, nebo můžete malé množství do krému i přimíchat. Stačí nanést opravdu jen velmi malé množství / jedno stlačení pumpičky.

Kromě kmenových buněk z jablka a retinolu sérum dále obsahuje bambus, který je bohatý na antioxidanty a minerály, kokosový olej, kokosovou vodu, nebo olej monoi.

Pleť vypadá při pravidelném používání opravdu krásně, čistě, je pevná, hydratovaná, působí více mladistvým dojmem.

Produkty značky Éminence Organics koupíte přes eshop, viz odkaz níže, nebo v salonech Éminence.

ODKAZ: ÉMINENCE ORGANICS / web, eshop
ODKAZ: ÉMINENCE ORGANICS / facebook