Kosmetika: otestováno – vlasová péče pro vlnité vlasy

V dnešní kosmetické recenzi se opět podíváme na vaše oblíbené téma – vlasy! Chci vám představit několik fajn produktů pro vlnité vlasy – které jsem vyzkoušela a osvědčily se mi. A kromě šamponů, kondicionéru a laku vám dám tipy i na super hřebeny, vhodné právě pro vlnité vlasy a pro docílení objemu. Čtěte dál! ;)

Pokud stejně, jako já, máte vlnité vlasy, jistě víte, že my, „kudrnky“, potřebujeme v ohledu vlasové péče speciální produkty. Vlnité vlasy mohou být při nevhodně zvolených produktech krepaté, vlny vysušené, mohou se špatně rozčesávat… Však to asi sami dobře znáte…

Co se konkrétně mých vlasů týká, tak i přes fakt, že jsou vlnité, mě trápí poměrně malý objem účesu, vlasy se mi u hlavy i víc mastí, naopak konečky jsou někdy hodně suché. Proto vybírám obvykle šampony vhodné právě pro vlnité vlasy, šampony na objem, nebo pro eliminaci mastnoty.

Naopak se vyhýbám olejovým maskám, krémům, šamponům – ty moje vlasy víc zatěžují.

Dnes vám chci dát tip na dva výborné šampony, kondicionér, lak a také, doporučím dva super hřebeny od legendární značky Tangle Teezer – věřte, také hřebeny vám mohou pomoci docílit perfektní účes!

Začnu u šamponů – produkt, jako je šampon, je naprosto zásadní věc pro hezký účes. Takže, dle mého názoru – u šamponu perfektní vlasová péče začíná!

Tím, že se mé vlasy víc mastí a konečky jsou sušší, vybírám lehčí typy šamponů, které dobře myjí pokožku hlavy. Osvědčil se mi šampon Wella Professionals Nutricurls – tento šampon je primárně určený pro vlnité vlasy, ovšem je cílený i na dobrou péči právě o pokožku hlavy.

Jedná se o „micelární šampon“ – obsažené micely na sebe dobře vážou nečistoty a mastnotu. Šampon je přesně pro moje vlasy – zbavuje je mastnoty a konečky skvěle hydratuje.

Vlasy jsou po použití hebké, vzdušné, hydratované, navíc vlny šampon definuje.

Druhý šampon, který se mi osvědčil, je od značky Kérastase Résistance Bain  Extentioniste. Tento šampon je ideální pro lámavé, nebo poškozené vlasy. Právě vlny jsou k lámavosti náchylnější, proto čas od času sáhnu po tomto šamponu, s cílem vlasová vlákna posílit.

Navíc šampon svým složením vlasy a vlasovou pokožku stimuluje a podporuje růst vlasů. Šampon navíc naprosto úžasně voní!

Kondicionér – jistě víte, že pro vlasovou péči další nezbytný produkt! Zvláště v případě vlnitých vlasů se bez něj neobejdete – vlnité vlasy jdou velmi špatně rozčesávat.

Já nyní používám rakytníkový kondicionér Natura Siberica Sea-Buckthorn, je vhodný pro normální až mastné vlasy.

Čím je tento kondicionér naprosto jedinečný, je jeho vůně! Voní tak dokonale po rakytníku, intenzivně a svěže! Tu vůni si také určitě zamilujete. ;)

Po použití jdou vlasy velmi dobře rozčesat, kondicionér vlasy nezatěžuje.

Lak! Pro mě nezbytný produkt z řady stylingu. Tím, že mám vlasy jemné, potřebuji finální účes vždy dobře zafixovat, ovšem bez velkého slepení. A právě lak L’Oréal Professionnel Tecni.Art Aif Fix se mi osvědčil už dávno – znám jej hlavně od mnoha profesionálních kadeřníků, kteří právě tento typ laku používají třeba na módních přehlídkách.

Lak je určený pro extra silnou fixaci, ovšem, super je, že vlasy právě vůbec neslepuje, je lehounký a účes dobře podrží. Navíc vlasy také nevysušuje.

A jeho vůně – boží!

Tak a na závěr ke zmiňovaným hřebenům! Používám nyní dva hlavní – oba právě od značky Tangle Teezer, která vyrábí snad ty nejslavnější hřebeny na světě. :) Jistě ten název budete také znát!

Tangle Teezer Thick & Curly – tento kartáč je určený právě pro vlnité vlasy. Vlasy se s ním rozčesávají přímo skvěle – netahají, netrhají se, jdou rozčesat snadno, a to i po umytí. Tento typ hřebenu je určený právě pro typ vlasů, které mají tendenci se zacuchávat, nebo jsou krepaté. Pro vlny jako dělaný!

A druhý hřeben, který je pro vlnité vlasy super – Tangle Teezer Back-Combing. Tento hřeben je tedy hlavně určený pro docílení objemu, ale osvědčil se mi i v případě vlnitých vlasů.

Nadzvedává vlasy od kořínků a celkově vlasy při česání provzdušňuje. Super věc!

Všechny produkty z této recenze koupíte na Notino.cz