Kosmetika: otestováno – tipy pro bezchybný make-up!

Můj dnešní „kosmetický článek“ bude patřit make-upu! Mám pro vás pár osobních tipů, jak si vykouzlit, samozřejmě s pomocí pár kosmetických vychytávek, make-up naprosto bezchybný! A pokud máte i vy nějaké osvědčené produkty, díky kterým si vykouzlíte perfektní look, pište do komentářů, budeme určitě všechny rády za další inspiraci! ;)

Takže, co se právě líčení týká, myslím, že make-up je asi tím nejdůležitějším – čistá, bezchybná, zdravě vypadající pleť je zkrátka základ. Vše ostatní, jako stíny na očích, obočí, rtěnka…už není tolik podstatné. I ze své zkušenosti vím, že dobrý make-up dokáže s celkovým vzhledem až zázraky. ;)

Ovšem – když budu mluvit o make-upu, nemyslím tím jen jeden, jediný proukt. Pro docílení super vzhledu používám několik přípravků – BB krém, korektor, make-up, krycí hydratační korektor pod očí, pudr, tvářenku a rozjasňovač. Já vím, zní to možná jako zbytečně moc věcí, ovšem, pro mě jsou důležité. Je samozřejmě zásadní kvalita těchto věcí – make-up nesmí být moc patrný, hutný, uměle působící.

Základem je samotný make-up – ten používám už pár let od značky Estée Lauder, Double Wear. Neznám lepší!

Dnes vám ale představím pár super vychytávek, které vám dokážou vykouzlit opravdu perfektní look. Jaké to jsou?

Nedávnoj jsem vyzkoušela tento tónovací hydratační krém pro všechny druhy pleti – Estée Lauder DayWear. Je od stejné značky, jako používám make up, takže se oba produkty vzájemně dobře doplňují.

Jedná se o lehký hydratační krém, který je lehce tónovaný – pleť barevně sjednotí, vyhladí a zakryje drobné nedostatky. Navíc je hydratační – což je super, vybírám vždy hlavně hydratační produkty. Pokud je pleť dostatečně hydratovaná, je více svěží, bez tolik patrných vrásek.

Tento krém má také anti-age efekt, eliminuje první projevy stárnutí, pleť vyhlazuje a také zpevňuje. Používám v tenké vrstvě pod make-up (můžete použít i místo denního krému, zaleží, jaký máte typ pleti).

Druhý produkt je pro mě absolutním NEJ ve směru zakrytí kruhů pod očima! Jedná se o Benefit Boi-ing hydratační korektor, možná ho budete znát i pod dřívějším názvem Fake Up.

Je to v podstatě dvousložkový korektor – uvnitř tyčinky je korektor a kolem něj speciální, hydratační složka. Korektor dokonale eliminuje tmavé kruhy pod očima a navíc, hydratuje oční okolí, čímž zamezuje tvorbě drobných vrásek.

U korektorů pod oči – u naprosté většiny – mi totiž vždy vadilo, že pokožku přehnaně vysušují, čím jsou vrásky pod očima právě ještě víc vidět. Jiné korektory – ty tekuté, nebo krémové, zase dělají to, že do vrásek a záhybů “zalézají”, což ve výsledném efektu taky nevypadá moc hezky.

Tento korektor od Benefitu oční okolí projasňuje a celkově působí tak, že vypadáte svěže a odpočatě. Pro mě snad nejoblíběnější kosmetický poklad vůbec!

Korektor na zakrytí větších nedostatků na pleti pak používám od značky MAC, co se pudru, tvářenky a rozjasňovače týká – tak vše opět od Benefitu. Ať si zde vyberete jakýkoliv odstín tvářenky, jakýkoliv rozjasňovač, nebo pudr, neuděláte chybu! ;)

Ještě vám chci ukázat dvě super věci – moji oblíbenou matnou rtěnku Bourjois Rouge Edition Velvet. Tato rtěnka je ve všech směrech dokonalá!

Má velmi silný barevný pigment, který odstraníte pouze odličovačem. Nezanechává absolutně žádné „upatlané“ stopy vašich rtů na skleničkách, příborech, či přítelových rtech;) Skvěle se nanáší – není to klasická vysouvací rtěnka, k nanášení používáte aplikátor, stejně, jako třeba u lesků na rty. Už mnoho let můj favorit! Je dostupná v celé řadě odstínů, jejichž portfolio se stále rozšiřuje.

A poslední věc – ta je pro mě novinkou, ale zaujala mě! Je to oční linka ve fixu NYX Super Fat Eye Marker. Používám právě linky na oči ve fixu – dobře se aplikují a drží lépe, než ty v tužce.

Tyto linky si mě získaly hlavně poměrně silným aplikátorem, díky kterému si vyzkouzlíte opravdu výraznou oční linku – jedním tahem. Výhodou pak také je, že linky velice dobře drží, neobtiskují se, nedrolí – jsou super po celý den! ;)

Všechny zmiňované produkty pořizuji na Notino.cz – a pozor! Na Notino.cz právě probíhá sleva 20% na vybranou kosmetiku, včetně make-upu! Tak ať o tom víte! :)