Kosmetika: otestováno – jak si udržet opálenou pokožku?

Léto je pomalu, ale jistě za námi a s tím souvisí i fakt, že opalování na sluníčku se stává na nějakou tu dobu opět minulostí. Ovšem, pokud se krásně opálené pleti nechcete vzdát, a to třeba na celý rok, jsou skvělým řešením samoopalovací přípravky. Na trhu jich je obrovské množství a ne všechny jsou dobré, kvalitní, poskytující požadovaný efekt. Proto mám právě na téma samoopalovacích produktů svou recenzi – chci vám představit značku NKD, která má opravdu super přípravky! Čtěte dál! 

Dokonale opálená, snědá pokožka vypadá zkrátka nejlépe, v tom mi dáte jistě za pravdu. Z mého pohledu působí opálené tělo i opticky štíhlejší, více nám sluší mnohé barvy na oblečení, v doplňcích… Ovšem, jak opálený vzhled získat a hlavně, jak si ho pak udržet?

Možností je několik – během léta se většina z nás jistě zdravě opaluje venku, na sluníčku. Řešením jsou také solária, u kterých je ovšem diskutabilní jejich zdravé působení.

Asi nejšetrnější a nejrychlejší cestou, jak opálení získat, jsou pak samoopalovací produkty. Ovšem, ne všechny jsou dobré. Já samoopalovacích přípravků vyzkoušela mnoho a bohužel, ne všechny se mi osvědčily. Mnohé způsobovaly fleky, jiné zapáchaly, barvily oblečení, nebo byl výsledný tón opálené kůže nehezký – měl oranžový nádech.

Nedávno jsem vyzkoušela několik přípravků značky NKD – ta se zaměřuje právě na samoopalovací přípravky a má v tomto směru pestré portfolio. Několik vám jich dnes představím ve své recenzi…

Za mě TOP produkt je NKD SKN Natural – samoopalovací pěna na obličej a tělo. Samoopalovací pěny se mi osvědčily obecně nejvíc, nemám ráda mastnou a hutnou texturu krému. 

Tato lehounká pěna  s příjemnou ovocnou vůní vám poskytne opravdu přirozeně vypadající, bronzové opálení. Navíc pokožku hydratuje a předchází projevům stárnutí. Díky svému složení je vhodná i pro vegany.

Aplikuje se ideálně aplikační rukavicí, abychom předešli ušpinění dlaní. Lehce se roztírá a lze ji použít jak na tělo, tak i na obličej (po aplikaci je fajn se cca 6 hodin nesprchovat). Co je hlavní – nezanechává šmouhy, fleky a nešpiní oblečení.

Velice zajímavý produkt od této značky je i NKD SKN Gradual Glow – jde o bezbarvý samoopalovací krém pro postupné opalování.

Pro mnohé z nás je samotnou překážkou často tmavá barva samoopalovacích přípravků – pak je super řešením tento čirý krém, který vytváří postupné opálení – je tedy velice přirozené.

Tím, že je produkt skutečně bezbarvý, se rozhodně nemusíte bát tmavých skvrn – ať už na pokožce, nebo na oblečení. Opálení se rozvíjí postupně, navíc v případě tohoto produktu není žádné nežádoucí aroma, jak je u mnohých samoopalovacíh přípravků zvykem.

Můžete aplikovat také na obličej. ;)

Super přípravek je také NKD SKN Pre-Shower – opět máte v tomto případě zaručeno, že nebudou žádné nežádoucí skvrny, nebo tmavé obtisky na oblečení. 

Tento krém se totiž nanese na tělo (můžete i na obličej) a cca po 10 minutách se osprchujete. Přípravek se absorboval zatím do pokožky a opálení se bude opět rozvíjet postupně, a to v průběhu 4-8 hodin.

Odstín opálení je přirozeně snědý a intenzitu opálení si můžete zvyšovat četností aplikací.

A na závěr, další zajímavý produkt – NKD SKN Babe Water – bronzující samoopalovací sprej s aloe vera. Krásně rozvíjí barvu opálení a celkově ho zintenzivňuje.

Boží na tomto přípravku je jeho textura – fluidní, na bázi vody. Nelepí, není mastná, pokožka ji krásně absorbuje.

Stačí nastříkat na tělo a poté rozetřít – nejlépe opět aplikační rukavicí.

Voda zároveň pokožku zklidňuje a hydratuje.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz