Kosmetika: otestováno

Trápí vás suchá a dehydratovaná pokožka? Pak by vás mohla inspirovat moje dnešní kosmetická recenze – vyzkoušela jsem tři produkty od značky CeraVe, která nabízí kosmetiku určenou právě pro intenzivní hydrataci a péči o suchou a podrážděnou pokožku. Víc v článku…

Už od dětství mě trápí hodně suchá pokožka, nejrůznější projevy ekzému, podráždění – a tak musím vybírat i vhodnou kosmetiku, určenou právě na suchou pleť. Proto jsem neváhala a ráda jsem otestovala tři produkty od značky CeraVe – ta nabízí kosmetiku se směsí  3 ceramidů přirozeně se vyskytujících v pleti: ceramid 1, ceramid 3 a ceramid 6-II. Navíc obsahuje také cholesterol, mastné kyseliny a phytosfingosin. Tyto složky působí synergicky k udržení optimálního stavu kožní bariéry.

Speciální struktura ingrediencí v produktech CeraVe navíc umožňuje, že se účinné složky uvolňují pozvolna a tím je tak zaručena dlouhodobá hydratace.

Já jsem od CeraVe vyzkoušela tři přípravky – tady jsou moje dojmy a hodnocení.

CeraVe Hydratační péče o pleť, SPF 25
Musím říct, že tento krém určený na pokožku obličeje mi opravdu sednul. Okamžitě po aplikaci cítíte příjemný pocit, pokožka vypadá zdravě, hydratovaně a po delším používání krému díky dobré hydrataci také eliminuje visibilitu vrásek.

Krém je určený na normální až suchou pleť, ovšem, není nijak přehnaně mastný, vůbec se toho nemusíte obávat.

Konzistence je krémová, barva bílá, krém se ovšem velice snadno roztírá a pokožka jej rychle absorbuje. Pokud nanesete odpovídající množství dle potřeb vaší pleti, není znatelný žádný pocit nežádoucí zbytkové mastnoty.

Oceňuji také, že krém obsahuje ochranný faktor SPF 25, což vám poskytne středně vysokou ochranu před slunečním zářením.

Výborné je, že je krém zcela bez parfemace, nedráždí a je opravdu skvělý i na hodně citlivou pleť.

CeraVe Hydratační krém
Tento krém je určený pro péči o pokožku celého těla. Má opět silně hydratační efekt, navíc obnovuje ochrannou kožní bariéru.

Textura krému je hutnější, krémová, barva bílá. Aplikace je snadná, krém se opět velice dobře roztírá. Pokožce bezprostředně po nanesení dává pocit hydratace, výživy – kůže není suchá, a to i po dlouhou dobu.

Parfemace u tohoto krému opět není žádná, což je pro citlivou pokožku velmi dobré. Ideální péče i pro exematiky, nebo ty, kdo trpí projevy suché a podrážděné kůže.

CeraVe Hydratační čistící emulze
Pokud vaší pokožce vadí běžná mýdla, nebo sprchové gely, které většinou přehnaně vysušují a dráží, tak tato emulze vám rozhodně bude vyhovovat.

Opět je určená pro suchou a dehydratovanou pokožku, je zcela bez parfemace, neobsahuje mýdlo a také, je hypoalergenní, takže ji ocení i ti, které trápí exém, nebo další kožní problémy.

Textura emulze je víceméně gelová, čirá, bez vůně. Tvoří jemnou pěnu a pokožku dobře čistí. Je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti – zkrátka pro celou rodinu. :)

Můžete používat jak na tělo, tak i na pokožku – já ji zkusila i coby odličovač (bez kontaktu s očima) a také se osvědčila. Po použití kůže nejeví známky vysušení.

 

Kosmetiku CeraVe koupíte v Chytré lékárně.

ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA / web
ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA / facebook