Kosmetika: otestováno

Dnešní díl mé rubriky Kosmetika: otestováno bude…voňavý!:) Představím Vám totiž 4 nové, úžasné vůně z parfumerie Sephora, které jsem měla tu možnost otestovat.

Co se parfémů obecně týká, jsem opravdu hodně náročná. Nevoní mi „jen tak něco“, upřímně většinu dámských parfémů vůbec nemusím… Nemám ráda sladké a příliš těžké vůně a také mi nevoní mainstreamově oblíbené vůně známých značek… Jsem v tomto ohledu tak trochu ojedinělá. Ovšem, když už najdu parfém, který se mi líbí, dokážu mu být věrná opravdu spoustu let – třeba, jak je tomu u pánské vůně Clinique Happy. Ano, často se mi stává, že se mi víc líbí pánské a unisexové vůně, které sama používám:)

Když bych měla nějak zobecnit, „co mi vlastně voní“ – mám ráda svěží vůně, ze který je patrná vůně ovoce – nejraději mám citrusové tóny, mandarinku, pomeranč, grep… Líbí se mi i netradiční kombinace, kořeněné vůně, miluji skořiči, lékořici, vanilku…

A co tedy říkám na ony zmiňované novinky ze Sephory? Tady je moje recenze.

Photo 21.04.16 12 12 39

 

VIKTOR & ROLF, BONBON

Roztomilé a něžné balení na první pohled evokuje krabičku se sladkým překvapením – třeba čokoládovými pralinkami. Uvnitř však najdete miniaturku parfému Bonbon a také sprchový gel a tělové mléko, samozřejmě ve stejné vůni.

Photo 21.04.16 12 13 13

Vůně – jak jinak, než sladká, omamná, připomíná opravdu sladké bonbony. Jak jsem už sama uvedla výše – v tomto případě, bohužel nic pro mě, sladké vůně nevyhledávám.

V parfému jsou opravdu velmi patrné sladké tóny, doplněné kořeněnými a dřevitými. Vůně je poměrně silná – určená pro silné osobnosti, které si potrpí na svůj výrazný styl.

Photo 21.04.16 12 13 28

Tělové mléko i sprchový gel mají vůni stejnou, jako parfém, ovšem už daleko méně intenzivní – ve spojení s tělovým mlékem je vůněm daleko více jemná a mně osobně se líbí. Stejně tak v případě sprchového gelu.

ROBERTO VERINO, GOLD DIAMOND

Parfém španělského návrháře Roberta Verina zatím asi nepatří k úplně známým – ovšem, mě tento parfém naprosto ohromil! Svěží, netradiční, originální, velmi příjemný… Přesně dle mého vkusu:)

Photo 21.04.16 12 14 08

V této vůni jsem poznala právě ty svěží ovocné tóny, které mám tolik ráda. Navíc je patrný i lehký nádech exotického koření, což vůni dodává smyslnost. Za mě rozhodně vynikající vůně – až budete mít cestu, rozhodně se stavte ji do Sephory vyzkoušet a přivonět si!

ATELIER COLOGNE, ORANGE SANGUINE

Značka Atelier Cologne přináší opravdu nádherné, svěží, citrusové parfémy, s vysokou koncentrací éterických olejů. Tento brand se ve výrobě vrací k tradicím parfumérského řemesla a opravdu je to znát. Parfémy jsou kvalitní a dokonale voní dlouhou dobu.

Photo 21.04.16 12 14 49

Parfém Orange Sanguine voní přesně tak, jak se mi líbí – intenzivně po citrusech. Představte si vůni čerstvě vymačkané pomerančové šťávy – právě k této vůni bych parfém přirovnala. Svěží, lehce nasládlá, plná, mírně kořeněná. Netradiční, zajímavá, nezapomenutlná… Aboslutně nejlepší z těchto parfémů dnešní recenze.

LOEWE, AURA FLORAL

Velmi silná a intenzivní vůně, určená pro silné a sebevědomé ženy. Mě bohužel opět neoslovila – je na mě opravdu až příliš silná.

Photo 21.04.16 12 14 23

V parfému Aura Loewe jsou patrné květinové a nasládlé tóny, já vnímám fialky, ale i růži. V parfému je cítit i santalové dřevo, které dodává vůni opět lehce kořeněný nádech.

Všechny tyto parfémy koupíte exkluzivně v parfumerii Sephora, v Brně v Olympii.

ODKAZ: PARFUMERIE SEPHORA/web
ODKAZ: PARFUMERIE SEPHORA/facebook