Kde to v létě v centru žije? V jazzové kavárně Podobrazy!

Centrum Brna má během léta opravdu dokonalou atmosféru. Restaurace, kavárny, bary… jsou otevřené, na mnoha místech se konají zajímavé akce, lidé využívají krásného počasí a sedí venku… Všude vládne pohoda – a letos snad o to víc, kdy máme za sebou všichni opravdu náročné období. Nicméně, je jedno místo, v samém srdci Brna, kde to opravdu doslova žije! Jedná se o oblíbenou jazzovou kavárnu Podobrazy, kterou najdete na Zelném trhu, v přízemí brněnské tržnice. Právě sem se můžete zastavit kdykoliv během dne – ráno na super snídani, přes den na kávu, posedět, nasát osobitou atmosféru ruchu Zelného trhu a večer je to zde fajn s dobrým drinkem v ruce. Sedět můžete i venku, na nádvoří a pozor – během celého léta se tu opět koná oblíbený festival Uprostřed. Na nádvoří Staré radnice se střídá zajímavý program, hudební vystoupení kapel, DJs… Zkrátka, tady jste v létě na správném místě!

Jazzová kavárna Podobrazy je už od svého vzniku jednou z mých nejoblíbenějších kaváren v centru. Je tu pokaždé moc fajn atmosféra, uvolněná, pohodová, kdy si odtud přes velká prosklená okna můžete vychutnávat charakteristickou atmosféru tržiště na Zelném trhu. To má v každém ročním období své kouzlo, však ruku na srdce, kdo z vás to zde nemá rád? :)

Jak jsem už zmínila, tato kavárna stojí za návštěvu kdykoliv během dne. Ráno si tu můžete dát vynikající snídani, které tu umí opravdu přímo božské!
V nabídce snídaňových jídel si teď můžete dát zajímavé vaječné novinky, třeba omeletu s brioškou, jemně sladké kvaskové pečivo s vajíčky doplňuje cheddar, majonéza, bbq omáčka a salát. Zajímavá novinka jsou šunkové muffiny s vejcem, ale na své si přijdou i milovníci klasických sázených vajíček – ve spojení s kvasovým selským chlebem – jako oblíbená prázdninová snídaně u babičky. :)

Kromě vajíček vám připraví k snídani i ovesnou kaši.

Mimo ruch Zelného trhu si v jazzové kavárně Podobrazy můžete užít i klid a pohodu – posezení je mimo kavárnu také venku, na nádvoří Staré radnice. Je tu příjemný stín a celkově tu vládne fajn atmosféra.

Ovšem, návštěva této kavárny je super i kdykoliv jindy během dne… Podvečer tu můžete přijít posedět na dobrý drink, s přáteli si tu můžete vychutnat tu pravou letní atmosféru. A dokonce i se zábavou!

I během celého letošního léta se totiž na nádvoří Staré radnice koná festival Uprostřed! Střídá se zde zajímavý program, vystoupení kapel, DJs…
Například už 26. července je tu i program pro děti s oblíbenými tvářemi televize Déčko, 28. července vás pak čeká funky hudební vystoupení v podání Funky Chicken.
V srpnu se můžete těšit na několik zajímavých divadelních představení, ale i na swingové a taneční večery.

Pro přesný program festivalu Uprostřed sledujte Facebook @festival.uprostred.

Zkrátka, tady má letní Brno opravdu co nabídnout! Tak si zapište návštěvu do svého prázdninového programu, určitě nebudete litovat. ;)

ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / web
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / facebook
ODKAZ: JAZZOVÁ KAVÁRNA PODOBRAZY / instagram