Kam v Brně na ty nejlepší waffle? Určitě do WaffleczBrno!

Waffle! Ruku na srdce, kdo z nás by je nemiloval? Waffle jsou úžasnou pochoutkou, která chutná jak dětem, tak i dospělým, můžete je jíst na sladko i na slano, s ingrediencemi, které máte rádi. Kam na ty nejlepší waffle v Brně? Určitě bych vám doporučila stavit se do kavárny se zaměřením na waffle, do WaffleczBrno! Určitě tuto značku mnozí dobře znáte – WaffleczBrno mívají svůj stánek pravidelně na vánočních trzích a setkali jsme se s nimi i na různých akcích. Od roku 2020 si na jejich vyhlášené waffle ovšem můžete zajít i každý den – do kavárny WaffleczBrno na Pekařskou 76! Jsou tu krásné prostory, dáte si výbornou kávu a samozřejmě – waffle na mnoho způsobů! Mrkněte na můj článek se spoustou fotek – je pro vás pozvánkou za skutečným gurmánským zážitkem!

Waffle jsou tradičním belgickým moučníkem, který se těší mimořádné oblibě snad po celém světě. A není se čemu divit, těsto, ze kterého se waffle připravují, je vláčné, waffle jsou na povrchu křupavé a způsob, jakým si je vychutnáme je jen na naší fantazii! Nejčastěji se jí waffle na sladko, s ovocem, šlehačkou, čokoládou, karamelem…

Ovšem stejně skvělé jsou i waffle podávané na slano – třeba s vajíčky, avokádem, slaninou… Zkrátka, waffle chutnají snad každému, koho znám a pokud i vy patříte k milovníkům této speciality, určitě čtěte dál, chci vám totiž doporučit „kam na ty nejlepší waffle v Brně“!

Určitě mnozí znáte značku WaffleczBrno – už od roku 2017 nabízí dokonalé waffle připravené podle vlastní receptury. Za značkou stojí sympatický pár, který waffle nejdříve nabízel ve svém stánku na mnoha akcích, na brněnských vánočních trzích, dát jsme si je mohli třeba i na brněnské přehradě, o čemž jsem vám mimochodem už i dřív psala.

Jejich waffle si získaly popularitu, lidem vždy tak chutnaly – a na základě zájmu, poptávky, si majitelé v roce 2020 otevřeli na Pekařské 76 vlastní kavárnu se zaměřením na waffle – WaffleczBrno

Právě sem se na waffle, domácí dezerty, ale i na vynikající kávu můžete zastavit mimo neděli každý den!

Waffle můžete vybrat z pestré nabídky v menu, a to jak ve sladkém, nebo slaném podání. Mimo to, velmi rádi vám tu připraví i waffle na přání, tak, jak je máte rádi právě vy – samozřejmě v ohledu dostupnosti surovin a ingrediencí na ozdobu.

Já si tu nedávno dala waffle na slano s vejci do skla a bylo tak skvělé! Waffle připravené na slano vám dokonale nahradí běžné pečivo. Mimochodem, waffle na slano zde připravují zcela jinak, než sladké waffle – toto těsto se solí, přidává se pepř… Určitě vám doporučuji zde slané waffle ochutnat!

V kavárně se každý den od 8. do 11. hodiny podávají snídaně, v sobotu pak od 9. 13 také brunch. Veškerá snídaňová jídla jsou samozřejmě i s wafflemi, můžete vybírat zajímavé variace s vajíčky, nechybí oblíbené vejce Benedikt…

Waffle tu pak připravují i v rámci sezónních nabídek s takovými ingrediencemi, které jsou pro dané období typické, nyní na podzim to jsou třeba švestky… Mimochodem, můžeme se tu těšit na vánoční punč podle zdejší vlastní receptury!

Musím také zmínit, že všechny waffle vám tu mohou připravit i v bezlepkové variantě – jak sladké, tak i slané. A vybrat můžete i waffle veganské.

Za pozornost zde stojí také úžasné domácí dezerty a dorty. Hlavně větrníky! Vše připravuje sama majitelka kavárny a právě zmiňované větrníky jsou už přímo vyhlášené! Ochutnala jsem a opravdu musíte vyzkoušet, je přímo božský!

Já tu oceňuji i nabídku kávy! Kávu si dáte jak výběrovou, méně praženou (a chuťově více kyselou) z velmi oblíbené brněnské pražírny qb Coffee Roasters, tak i 100% Arabicu z belgické pražírny Rombouts. Tato káva je více pražená – chuťově tedy do hořka.

V rámci nápojů tu pak nechybí samozřejmě i čaje, nebo vína – z vinařství Tomčala.

Zastavte se do kavárny WaffleczBrno, ochutnejte jejich waffle, jsem si jistá, že se budete určitě moc rádi vracet!
Mimo to, také letos si jejich skvělé waffle dáme i na vánočních trzích, stánek bude na Zelném trhu.

Příjemnou kavárnu se zaměřením na waffle najdete v Brně na Pekařské 76, otevřeno je zde pondělí – pátek / 8:00 – 20:00, v sobotu pak od 9. do 20. hodiny.

ODKAZ: WAFFLEczBRNO / facebook
ODKAZ: WAFFLEczBRNO / instagram