Kam v Brně na dobré pivo – vychlazenou Plzničku? Zkuste novou Pivnici u Šimona na Pekařské!

Kam v Brně na dobré pivo? Je pravdou, že toto téma na mém blogu nebývá často… Sama jsem spíš milovníkem vína, ale zcela upřímně, pivo si čas od času dám taky a hlavně, ráda. Ale – když už pivo a můžu si vybrat, tak jedině Plzeň. Zkrátka, chutná mi ze všech piv nejvíc – a jsem si jistá, že v tomto nejsem sama! 
I proto vás chci pozvat do nové a moc příjemné Pivnice u Šimona, která je od loňského října otevřená v Brně na Pekařské 80, hned vedle oblíbené restaurace Skanzeen. V Pivnici u Šimona si dáte dobré pivo – a právě Plzeň! K tomu tradiční dobroty – pečená žebra, koleno, naložený hermelín, utopence, domácí pomazánky…vše si připravují sami a musím napsat, i jídla mají výborná. Mrkněte na můj článek, inspirujte se a hlavně, zajděte si do Pivnice u Šimona na dobrou Plzeň!

Není pivo, jako pivo! V tom mi dáte mnozí jistě za pravdu… A ač sama vyloženě „pivař“ nejsem, piv jsem za život ochutnala už spoustu a mám dlouhodobě jasno – když už pivo, tak jedině Plzeň. Dobře vychlazenou! I doma si rádi Plzeň dáme, nebo si na ni i zajdeme, má to svoji kulturu a kouzlo. :)

Věřím, že milovníků piva je mezi vámi, čtenáři spoustu – tak vás určitě potěší informace o nové pivnici, která je od loňského října otevřená na Pekařské 80.
Jmenuje se Pivnice u Šimona a věřte, tuto hospůdku si zamilujete od prvního momentu.

Už jen samotné prostory pivnice jsou velmi příjemné, vše je tu nové – prostory prošly kompletní rekonstrukcí. Možností, kam si sednout, máte spoustu – celkově je pivnice velmi prostorná, oceníte tu i oddělenou část, kterou lze využít i pro účely různých oslav, setkání…

Ve vnitrobloku pak bude brzy také zahrádka s posezením!

To hlavní – co si tu dáte? Samozřejmě, právě dobré pivo! Čepuje se skvěle ošetřená Plzeň, zdejší mistr výčepní je zkušený v oboru, pivu i všemu kolem velmi rozumí. 

Pivo si tu prý všichni jen chválí a musím napsat, že i mně tady Plznička moc chutnala! :)

Zkrátka, věřím, že i zkušení a nároční „pivaři“ budou v Pivnici u Šimona jen spokojení!

Mimo pivo si pak z nápojů můžete vybrat třeba i rumy – z bohaté rumové karty.

K pivu se pak vždy hodí něco k zakousnutí a i zde je na to myšleno. Veškerá jídla, speciality, obložené chleby, pomazánky…si tu připravují sami. Ve stálé nabídce nechybí oblíbené „hospodské klasiky“, jako jsou naložený hermelín, utopenci, ale i chleby s řízky, jednohubky… 
Mimochodem, pečivo tu používají velmi oblíbené a výborné – z pekárny Klásek, jistě znáte!

Z teplých jídel si pak můžete objednat polévku dne (když jsem tu byla já, tak se podávala dršťková – ta se taky už jen tak někde nevidí!), ochutnejte pečená žebra, nebo koleno – mám také vyzkoušeno a bylo perfektní, maso se jen rozpadalo!

Na příjemné posezení, s pohodovou atmosférou a hlavně, s dobrým pivem je Pivnice u Šimona přímo jako dělaná. Jsem si jistá, že kdo vyzkouší, bude se rád vracet. Tak vsaďte na moje doporučení! Určite nebudete litovat. ;)

Pivnici u Šimona najdete v Brně na Pekařské 80, hned vedle oblíbené restaurace Skanzeen. Mimochodem, oba podniky mají stejného majitele – což je pro Pivnici u Šimona samo o sobě zárukou kvality v mnoha směrech.

ODKAZ: PIVNICE U ŠIMONA / facebook
ODKAZ: PIVNICE U ŠIMONA / instagram