Kam dát dítě do školky? Už jste se rozhodli?

Dnes mám pro Vás opět článek se svými „maminkovskými“ tipy. Jak určitě dobře víte, mám dva malé kluky, takže i určité zkušenosti, právě jako máma. A jeden takový tip, z mého vlastního doporučení, Vám chci dát i tímto článkem. Na dobrou školku, ze které budete nadšení – Vy, ale hlavně, také Vaše děti. Slyšeli jste už o brněnské školce Kindergarten Židenice?

Něco Vám povím. Když jsme před lety seděli s manželem doma nad otázkou „kam dát staršího syna do školky“, vzpomínám si, že to bylo až děsivě těžké rozhodování. Bydlíme kousek za Brnem, v malé vesničce, kde je školka – státní. Logicky tedy přicházelo v úvahu dát našeho Olivera právě sem. Ale stále jsem nad tím váhala – a něco mi říkalo vybrat školku jinou. Víte, já zkrátka věřím tomu, že výchova malého dítěte, v takto útlém věku, je naprosto zásadní. Myslím, že to, jak dítě tráví čas, jakým způsobem, co se naučí a naopak, už nenaučí, ho skutečně dost radikálně ovlivní pro jeho další vývoj.  A ruku na srdce – právě ve školce děti tráví spoustu času, ve většině případů co znám, značnou část dne.

Nechcete tedy také žít s vědomím, že Vaše děti tráví svůj čas, jak nejlépe to jen jde?
My se doma nakonec rozhodli – syna jsme umístili do soukromé anglické školky. Oliver je už dnes ve škole a já můžu bilancovat – a právě toto rozhodnutí beru jako jedno z nejlepších v životě. Proč?

Důvodů je spoustu, ovšem jako hlavní beru ty, že se Olí naučil v ranném věku anglicky a celkově byl ve školce přirozenou formou vzděláván, získal na svůj věk úžasný přehled a znalosti.

Pokud tedy váháte, hledáte – mám pro Vás a hlavně Vaše děti doporučení. V Brně znám úžasnou anglickou školku a jesle, KinderGarten, kterou najdete na Viniční v Židenicicích. O této školce vím už dlouho, líbí se mi jak funguje, jakým způsobem se tu děti vzdělávají a v neposlední řadě i samotné prostředí školky.

Školka Kindergarten nabízí programy pro děti už od 18. měsíce věku až do šesti let. Co je úžasné, výuka zde probíhá pouze v anglickém jazyce, prostřednictvím rodilých mluvčích a anglicky mluvících učitelů. Z mé vlastní zkušenosti vím, že děti se cizí jazyk skvěle naučí právě již v útlém věku, a to takto přirozenou formou. A za mě – znalost cizího jazyka beru pro dnešní dobu jako naprosto zásadní.

Díky kvalitnímu personálu a propracovaným programům byla síť školek Kindergarten několikrát za sebou zvolena jazykovou školkou roku.

Školka Kindergarten je první anglickou školkou v Brně, která pracuje s metodikou ve světě uznávaného Gallupova Institutu. Individuální a pozitivní přístup podporuje potenciály dětí a jejich rozvoj. Inspirují se tu celkově přístupem, v němž jsou základními hodnotami respekt k sobě, dětem i dospělým, zájem o kamarády, laskavost, pomoc druhým, zdvořilost. Děti se pak cítí více jisté, trpělivé klidné a v bezpečí. Takový přístup dětem umožňuje být šťastnější a v budoucnu také úspěšnější.

Školka má krásné a moderně vybavené třídy, šatničku, místnost na spinkání, jídelnu – zkrátka, nechybí tu nic proto, aby se děti cítili komfortně, během celého dne.

Ke školce patří i veliká zahrada, opět plná aktivit – je tu pískoviště, trampolína, nebo dokonce bazének. Na zahrádce si děti pěstují i vlastní zeleninu – kdy se touto formou opět vzdělávají. Nově je tu dokonce bosá stezka pro zdravý vývoj nožiček, přírodní hřiště, kde děti mohou sedět na pařezech obklopeni vůní lesních šišek…

Ve školičce Kindergarten můžete dítěti zvolit buď plnou, celotýdenný docházku, nebo zkrácenou – na některé dny. Vše je možné si tu individuálně nastavit, dle Vašich konkrétních potřeb.

Důležitá informace závěrem – školka Kindergarten má na nadcházející školní rok stále volná místa!

Co říkáte, nevypadá školka Kindergarten skvěle? Věřte, že tady se Vašemu dítěti dostane jen to nejlepší, ve všech ohledech. A to je přece to nejdůležitější, souhlasíte?

Jak to ve školce Kindergarten vypadá? Mrkněte do fotogalerie… ;)

Školku a jesle KinderGarten najdete na Viniční 204, v Brně.

ODKAZ: KINDERGARTEN – web, facebook