Jak vznikají božské donuty v La Donuterii?

O brněnské La Donuterii, kterou najdete na adrese Dornych 4, jsem vám tu psala nedávno a článek měl u vás veliký úspěch! Je vidět, že na zdejší božské donuty chodíte rádi. Jsou totiž opravdu vynikající a hlavně, čerstvé! Jen málokdo ví, že všechny donuty z brněnské La Donuterie vznikají přímo na tom samém místě, jako se i prodávají, jen o dvě poschodí výš. Já měla nedávno možnost vidět, jak se připravuje těsto, donuty se pečou i zdobí a mám pro vás malou reportáž. Věřím, že po přečtení vám budou donuty z La Donuterie chutnat ještě víc!

Brněnská La Donuterie nabízí vynikající donuty v mnoha příchutích, s ovocem, čokoládou, sušenkami… Kdo je jednou ochutnal tak ví, že jsou přímo božské! Já jsem vám tu článek o La Donuterii mimochodem už psala, pokud vám unikl, můžete si ho přečíst ZDE.

La Donuterii najdete v Brně na adrese Dornych 4 – prostory jsou moc příjemné, dominují jim spousty květin – budete se tu cítit doslova jako v rajské zahradě! Právě zde si můžete vychutnat vynikající donuty, kávu a další nápoje.

Výběr donutů je v La Donuterii opravdu pestrý, na své si tu přijdou milovníci ovocných příchutí, ale i pořádné porce čokolády. :) Já do La Donuterie chodím se svými syny – ti donuty milují! Hlavně se sušenky Lotus, s ovocem, zdobené sušenými malinami, višněmi…

Skvělé je, že donuty jsou naprosto čerstvé! Rozhodně se nejedná o žádné „rozmražované polotovary“… Upečené a voňavé donutky se do La Donuterie nosí přímo z výrobny, která se nachází na tom samém místě, jen o dvě patra výš.

Právě zde se míchá těsto, které se pak ručně válí.

Každý donutek se z těsta vykrajuje a tvaruje, opět ručně. Donuty se tu pak i smaží.

Zdobení probíhá také ručně, každý donut se obalí v polevě, čokoládě…

…následně se zdobí ovocem, sušenkami, čokoládou, tyčinkami Kit Kat… Druhů a typů donutů je to obrovská škála.

Samotné zdobení je opravdu až pastvou pro oči, měla jsem možnost být u toho a je to zážitek! Třeba jen sypání ovocného prachu na každý donut…budou se vám sbíhat sliny!

Pokud donuty máte rádi, tak v La Donuterii jste rozhodně na správné adrese. Poctivá příprava, ruční práce s těstem, zdobení…každý donut zde vzniká s láskou a maximální péčí, aby byl pro zákazníka ve špičkové kvalitě. A na chuti je to opravdu hodně poznat!

La Donuterii najdete v Brně na adrese Dornych 4.

ODKAZ: LA DONUTERIA / facebook
ODKAZ: LA DONUTERIA / instagram