Jak správně pečovat o pokožku rukou?

Které části našeho těla bychom měli nyní věnovat zvýšenou pozornost a hlavně péči? Jednoznačně rukám! Pokožka rukou nyní dost často trpí, a to v důsledku několika faktorů. Jedním z nich je určitě zima sama o sobě – chlad pokožku vysušuje, obecně jsou ruce náchylnější k tvorbě vrásek, kůže může také praskat. Pak pokožku rukou zatěžuje i nynější časté mytí rukou, zvláště, pokud používáte antibakteriální mýdla. A také, časté používání dezinfekcí a antibakteriálních gelů, kůži enormně vysouší, což může vést i ke vzniku ekzémů. Jak nyní o ruce správně pečovat? Používejte krémy, masky na ruce, peelingy a také vhodné antibakteriální gely, které pokožku nedráždí. Právě tyto produkty vám představím ve své následující recenzi…

Určitě jste se o tom sami přesvědčili, a to doslova na vlastní kůži. Jemná pokožka rukou nyní často doslova trpí, neprospívá jí ani zima – chlad, změny teplot, ale i časté mytí rukou a hlavně, používání antibakteriálních gelů, nebo mýdel. Bohužel, bez těch se nyní, v době koronavirové neobejdeme.

Proto je vhodné věnovat péči o ruce zvýšenou pozornost. Pokud už sami vnímáte, že je stav pokožky na rukou zhoršený, je ideální doba začít se o ruce pořádně starat. Ovšem, lepší je myslet i na prevenci a o ruce pečovat, i když se zatím žádný vážnější problém neobjevil.

Začnu u antibakteriálních gelů. Jsou nyní nutnou potřebou, bez které se často neobejdeme. Sama je mám snad všude – v kabelce, v autě, doma… A používám je opravdu často. Určitě sami víte, že některé gely jsou opravdu velmi nepříjemné, štiplavě zapáchají, ruce vysouší, stahují pokožku… Zkrátka, sice eliminují viry a bakterie, ale stav pleti nezlepší.

Proto je určitě fajn vybrat takový antibakteriální gel, který je co nejvíc šetrný. Já používám La Roche – Posay Purifying Hand Gel – jedná se o čistící gel na ruce, bez parfemace, který je k pokožce šetrný. Obecně, tato značka má všechny své produkty cíleny na citlivou pokožku.

Gel má příjemnou texturu, nelepí, jako některé jiné podobné přípravky. Pokožka jej rychle absorbuje a super je, že tento gel rozhodně kůži tolik nevysušuje.

Určitě používejte také často krémy na ruce, preventivně a kdykoliv máte pocit, že je pokožka na rukou suchá, pálí, nebo svědí.
Mým vůbec nejoblíbenějším krémem na ruce, a to již roky, je NUXE Reve de Miel. Nikdy bych nevěřila, že si tolik oblíbím právě “krém na ruce”, ale opravdu, byla to láska od prvního momentu. :)

Absolutně nejúžasnější na tomto krému je jeho vůně – nemůžu se jí nabažit. Voní jemně, čistě, po medu…zkrátka nádherně.

Krém je navíc opravdu skvělý pro vaše ruce – krásně je hydratuje, vyživí, eliminuje vrásky a suchou kůži kolem nehtů. Já už bez něj nedám ani ránu!

Moc příjemný je také krém na ruce Kneipp Goodbye Stress pečující krém na ruce. Obecně, značka Kneipp je opravu skvělá sama o sobě a utvrdil mě v tom i tento krém

Krém má intenzivní vůni po mátě a rozmarýnu, na rukou působí chladivým dojmem. Navíc pokožku okamžitě zvláční, zjemní, a to na dlouhou dobu. Určitě moc doporučuji vyzkoušet, naprosto skvělý krém!

Dopřejte pokožce rukou čas od času také masku!
Skvělá je maska Ziaja Goat’s Milk maska na ruce a nehty. Maska obsahuje kozí mléko, které je pro pokožku velice přínosné. Dodává jí hydrataci, zabraňuje vysoušení a zjemňuje kůži.

Používejte dle potřeby, nanesete na ruce, necháte cca 10 minut působit, poté přebytky masky vmasírujete do pokožky.

Moc fajn jsou také plátýnkové masky, nebo zábaly určené přímo na ruce! Nabízí je třeba značka Korika, která je v ohledu masek opravdu perfektní. Používám jejich plátýnkové masky na obličej a neznám lepší!

Tato maska Korika SciBeauty je určená právě na ruce, jedná se o regenerační masku na ruce a nehty. V podstatě se jedná o zábaly, které obsahují mnoho prospěšných látek – hydratují, zjemňují pokožku, obnovují její pružnost a také působí dobře na nehty.

Jedná se o masku na jedno použití – ruce dáme do zábalu na cca 15-20 minut, poté přebytky séra vmasírujeme do pokožky.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz