Jak se dostat do formy – a dopřát si i mlsání?

Jak se dostat do formy, zhubnout nějaké to kilo a přitom si neodepřít dobroty, nějakou tu sladkost a netýrat se hlady? Osobně nejsem zastánce drastických diet, náhražek stravy a nesmyslných preparátů, které hubnutí slibují… Obvykle stačí jen zamyslet se nad složením našeho jídelníčku a celkově životním stylem. Jedno je jisté, bez pohybu a zejména zdravé, vyvážené stravy to jen tak snadno nepůjde… Mně se třeba v ohledu stravování nesmírně osvědčil režim low carb, kdy jíte opravdu pestře, zdravě a netrápíte se hladověním. A nemyslete, také při stravování podle zásad low carb stravy si můžete dopřávat sladká jídla, nebo ovoce… Právě typy na zdravé mlsání mám pro vás i v následujícím článku!

Rádi byste změnili svou váhu, zhubli, dostali se do kondice, ovšem řešíte, jak si neodpírat jídlo?
Myslím, že trend nejrůznějších diet a náhražek stravy už dávno není tak populární, jak byl před několika lety. Dnes už se obecně ví, že hladověním se rozhodně nehubne, ba naopak, je to zaručená cesta k nežádoucímu jo-jo efektu.

Je rozhodně dobré udržovat metabolismus „v běhu“ a aktivní, neboť i tak je podpořeno správné spalování.
Naopak trendů v ohledu stravování je v dnešní době až nespočet – někteří lidé jí jen určitý počet hodin denně, někomu vyhovuje raw strava, veganská strava a vegetariánská… Obecným cílem je vždy jíst zejména výživově kvalitní potraviny. Přepálené tuky, smažená jídla, dochucovadla, barviva a přídavné látky…to rozhodně není nic, co by vás „dovedlo“ k vysněné postavě.

Když budu psát za sebe – jak jsem zmínila v úvodu, stravuji se už dva roky v režimu low carb. Znamená to, že jíte potraviny se sníženým obsahem sacharidů. Sacharidy tedy ze stravy vyřadíte – jedná se zejména o pečivo, těstoviny, rýži, ovoce, sladkosti… Výhodou u tohoto stravovací režimu je, že jíte velmi pestře, zdravě a v zásadě se neomezujete na velikosti porcí.

Ovšem i při low carb stravě si můžete dopřát zdravé mlsání – a to dokonce i to sladké!
Při low carb stravě jsou povolená určitá sladidla, například maltitol, stévie, erythritol, xylitol…

Já si například na Notinu kupuji skvělou Allnature Low carb Méčnou čokoládu, která je slazená právě maltitolem. Jsem si jistá, že byste při ochutnání nepoznali, že v ní není obyčejný cukr!

I pokud se v duchu low carb nestravujete, jsou právě tyto sladkosti s alternativními sladidly vhodné i pro vás, díky zmiňovaným sladidlům tolik nezvyšují hladinu cukru v krvi, čímž i snižují předpoklad ukládání nadbytečné energie ve formě tuků.

Pokud vás často „honí mlsná“, odměňte se místo nezdravých sladkostí sušeným ovocem! Sušené ovoce vašemu tělu prospěje ve formě vitamínů a bude vám i chutnat.

Já si dopřávám opět ovoce „povolené“ při low carb stravě – jsou to hlavně jahody, maliny, ostružiny, borůvky… Toto ovoce jím jak čerstvé, tak i sušené!
Velký výběr sušeného ovoce je opět na Notinu, v sekci zdravá výživa.

Skvělé jsou třeba mrazem sušené křupavé jahody MIXIT…

…nebo Allnature sušené jahody v bílé čokoládě, to je velká dobrota!

Mimochodem, seženete zde i speciality, jako sušené borůvky, nebo sušené dračí ovoce!

Když už se do hubnutí pustíte, je fajn jej podpořit nejen stravou! Zařaďte do své denní rutiny také více pohybu, hubnutí pak můžete podpořit třeba i vhodnými výživovými doplňky a preparáty.

Dobré zkušenosti mám pak i s kosmetikou na podporu hubnutí a zpevnění pokožky!

Výborný zeštíhlující krém je Eveline Cosmetics Slim Extreme, obsahuje kofeinový extrakt pro eliminaci celulitidy.

Obecně skvělé zeštíhlující a formující produkty pak nabízí také značka Elancyl, nyní testuji Elancyl Fermeté určený na zpevnění pokožky v oblasti dekoltu a jeví se opět skvěle!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notinu.