Jak pečovat o kožené boty?

Pokud chcete být v letošní sezóně in, vsaďte na kožené boty. Aby vám obuv z přírodní kůže vydržela sloužit déle než jedno období, bude to chtít i kvalitní obuvnické doplňky. Že se v nich nevyznáte? Nezoufejte! Na následujících řádcích se na ně podíváme pěkně zblízka. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jak pečovat o boty z přírodní hladké kůže?

Pokud chceme, aby nám naše kožené boty v hladkém provedení vydržely sloužit dlouhou dobu, měli bychom o ně vhodně pečovat. Dobrou volbou budou tedy speciální obuvnické prostředky a doplňky. Vhodná je zejména kvalitní impregnace, ochranný krém v neutrální barvě a také čistící pěna, pasta nebo gel. Impregnace chrání naše kožené boty před sněhem a před deštěm. Ochranný krém v neutrální barvě zase zaručí, že se boty lépe ubrání oděrkám. Menší rýhy dokáže kvalitní krém i zamaskovat. Neutrální barva krému se hodí na nejrůznější barevné boty z pravé kůže. Pokud však máte v botníku převážně černé kousky, můžete vybrat i černý ochranný krém. Čistící pěnu, pastu nebo gel pak oceníte v tom případě, že si kožené boty umažete. Na malé flíčky často postačí jen vlažná mýdlová voda a kousek hadříku. Jestliže si však obuv z pravé kůže výrazněji zašpiníte, určitě vsaďte na speciální obuvnické prostředky. Díky nim se zachová původní barva i struktura obuvi. Vyberete-li si v obchodě hladké kožené kotníkové boty, můžete do nich vložit i tzv. napínáky. Díky nim bude obuv držet svůj původní tvar i po každodenním nošení. Aby se naše kožené boty v hladkém provedení leskly a byly stále jako nové, můžeme na ně použít i leštící kartáček. Zmíněné kožené boty i doplňky lze sehnat např. na e-shopu CCC. Můžeme vybírat ty z přírodních i syntetických materiálů. Záleží tedy na tom, co vám bude vyhovovat.

Jak se starat o semišové boty?

Boty z pravé kůže mohou mít mnoho podob. Kromě hladké kůže tu máme i tu broušenou. O semišové kousky však musíme rozdílně pečovat. Semiš totiž nesnáší vodu a celkově vlhkost. Na péči o boty z broušené kůže si tak do výbavy pořiďte i kvalitní čistící gumu na semiš. Ta kůži pěkně rozleští a dostane z ní nečistoty. Pokud jsou semišové boty hodně znečištěné, musíte na nich nečistoty nejdříve nechat zaschnout. Až potom se dejte do čištění. Mokré bláto či bahno bychom totiž na obuvi houbičkou či hadříkem jedině rozmazali. A to je přesně to, co nechceme. Do obuvi z broušené kůže si pak můžeme koupit i ochranné vnitřní vložky. V nabídce jsou pak i osvěžující spreje a deodoranty. Díky nim budou naše kožené boty vonět i po celodenní procházce. Kvalitní boty z broušené kůže jsou nám k mání i v kamenných prodejnách CCC. Zde si přijde na své každý milovník kožené obuvi. Koupit zde můžete i pečující prostředky na semiš. Vše pěkně na jednom místě.

Proč vybírat boty z pravé kůže?

Pokud ještě nemáte v botníku boty z pravé kůže, určitě to zkuste změnit. Uvidíte, že si je budete pochvalovat. Kožené boty mají totiž mnoho výhod. Jsou nejen odolné a vysoce módní, ale také jsou tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života propagují ty největší módní světové značky. Je tak z čeho vybírat. Stylové kousky najdete i v obuvnickém obchodě CCC. Přírodní kůže může být broušená a hladká. Volit tak můžete boty podle vašeho jedinečného vkusu.

 

 

Sponzorovaný článek