Jak na perfektní make-up pro aknózní pleť?

Dámy, moc ráda vám i zde, na svém blogu, předám tipy a inspiraci v oblasti péče o pleť a zejména líčení. V lednu jsem v Praze absolvovala kurz „make-up artist”, kde jsem získala spoustu cenných informací i zkušeností a věřím, že i vy právě inspiraci a rady v oblasti líčení oceníte. Dnes se chci ve svém článku zaměřit na základní make-up pro mastnou a aknózní pleť, která vyžaduje, právě co se make-upu týká produkty, které pleť nebudou zbytečně vysušovat, ovšem poskytnou dostatečné krytí. Jak tedy nedokonalosti zakrýt a vytvořit pěstěný, sjednocený a přirozeně vypadají look? Inspirujte se v mém následujícím článku!
Mimochodem, pokud toužíte naučit se líčit, v několika jednoduchých krocích a s minimem nutných produktů, můžete se na mě obrátit! Ráda vás líčení naučím. ;)
Aknózní, mastná pleť dokáže opravdu potrápit. Akné je velmi častým problémem, který se týká nejen dospívajících, ale i dospělých. Akné může mít i chronický projev, který se v různých intenzitách objevuje u dotyčné osoby mnoho let. Zvláště pro ženy je akné velmi nepříjemné, negativně působí i na psychiku a sebevědomí.
Naštěstí lze akné a jeho příčiny řešit, i když – je nutné si přiznat, že je to někdy opravdu až “běh na dlouhou trať”.
O aknózní pleť je důležité pečovat vhodnou kosmetikou, která je právě na tyto obtíže vhodná. A mimo to, nutné je i zvolit adekvátní produkty z oblasti dekorativní kosmetiky.
Právě na toto téma – tedy jak si vytvořit perfektní make-up, který zakryje nedostatky a pleť celkově sjednotí, je i můj následující článek.
Krásná, sjednocená a zdravě vypadající pleť je v ohledu líčení základem. Vše ostatní, jako stínování očí, rtů…jsou už detaily, které vás rozzáří, ovšem dokonalá pleť je zásadní.
Jaké produkty by vám v případě make-upu pro aknózní pleť neměly chybět?
Naprosto zásadní věc, která umí až zázraky, je podkladová báze určená proti zarudnutí. Aknózní pleť bývá často na mnoha místech obličeje začervenalá, zejména v místech výskytu pupínků.
Podkladová báze proti zarudnutí má nazelenalou barvu – ale nelekejte se! Právě tento zelenkavý odstín neutralizuje zmiňované začervenání.
Tuto bázi aplikujte ve velmi tenké vrstvě pouze na oblasti, kde se začervenání vyskytuje – často jsou to tváře, brada, nos… Báze vrátí pleti přirozený odstín a také ji dodá matný finish.
Sama používám pro klientky na kurzech líčení bázi Revolution PRO Correcting Primer, má lehounkou texturu, dobře se roztírá a mimochodem, cenově je také přijatelná!
Druhý krok – zakrytí pupínků a nedokonalostí.
Ideální je tuhý korektor, který nanesete přímo na postižené místo. Aplikujete buď štětečkem, nebo prstem a lehce vklepete do pokožky.
Důležité – barevný odstín korektoru by měl být vždy o odstín / odstín a půl světlejší, než make-up, který používáte. Co se značek korektoru týká, super jsou třeba Artdeco, Mac, nebo NYX. Nemám preferovanou jednu značku, s výše uvedenými chybu ale neuděláte.
Následně nanesete make-up, který je vhodné volit v závislosti k typu pleti, ale i věku.
Mladší pleť, která má vyšší tendenci se mastit, snese vysoce krycí make-up Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place make-up.
Tento make-up poskytne velmi vysoké krytí, ovšem nepůsobí ve výsledku hutně. Naopak, vytvoří krásný, sametový finish.
Výhodou také je, že se dá tento make-up krásně vrstvit, kdy je třeba vyšší krytí.
Zralá pleť, nebo pleť sušší, naopak snese lehčí make-up, ovšem i tak s krycí schopností.
Nedám v tomto směru dopustit na Missha M Perfect Cover BB krém s vysokou UV ochranou – i když se jedná “jen” o BB krém, je poměrně dost krycí, ovšem na pleti ve výsledku minimálně znatelný.
Má velmi jemnou texturu, krémovou konzistenci, dobře se roztírá. Moc fajn je i SPF 42, který pleť ochrání před slunečním zářením. Sama tento make-up používám už roky a potvrzuji, že je dokonalý!
Závěr – pudr. S pudrem ovšem opatrně, ne každá pleť ho snese. Pokud máte více mastnou pleť, můžete závěrem přepudrovat, doporučuji sypký, transparentní pudr.
Naopak normální pleť již není nutné pudrovat, zejména pro běžné denní nošení.
Dámy, i s aknózní pletí můžete vypadat krásně, upraveně! Vyzkoušejte moje tipy!
Všechny produkty v článku koupíte na Notino.cz.