Jak na perfektně upravené obočí?

Pro naprosto bezchybný make-up, ale celkově i vzhled, je pro mě zásadní hezky upravené, přirozeně vypadající obočí. Sama si na úpravě svého obočí zakládám a přiznávám, že v ohledu celkového, každodenního líčení mi právě obočí zabere nejvíc času. Jak si vykouzlit hezké, pěstěné a přirozené obočí? Stačí vám pro to pár produktů, se kterými je navíc jednoduché pracovat. Víc vám je představím ve svém článku…

Sama si v ohledu líčení a svého vzhledu zakládám v první řadě na přirozenosti. Velké nánosy make-upu, pudru, výrazné líčení očí, či rtů, to často není nic pro mě.
Základem je pro mě ovšem barevně sjednocená pleť, zakryté nedostatky, oční linka, řasenka a také – perfektně upravené obočí! Na tom si přímo zakládám! :)

Myslím, že i obecně dnes platí, že obočí má vypadat přirozeně, zdravě, v pěstěném tvaru. Ty tam jsou časy tenkých linek obočí, zcela vytrhaných chloupků, nebo tetovaného obočí – nic z toho nevypadá hezky a na přirozeném vzhledu nám to akorát ubírá.

Přirozené a pěstěné obočí si můžete vykouzlit i samy – a stačit vám k tomu bude pár základních produktů! Dnes je na trhu celá řada „vychytávek“ určených přímo na obočí, se kterými se jednoduše pracuje a efekt je skvělý!
Zatímco dříve jsme se mohly spokojit s leda tak tužkou na obočí, dnes můžeme používat nejrůznější barevné pudry, barevné balzámy, fixační gely, nebo speciální řasenky na obočí.

Pár těchto produktů vám představím i ve své recenzi – takže, jak na perfektně upravené obočí?

Základem je upravit si obočí do požadovaného tvaru, vytrhat chloupky, které v okolí „nemají co dělat“. Obočí si také před samotnou úpravou vždy rozčešte. 
Právě pro tyto kroky se vám bude skvěle hodit BrushArt Cartoon Collection – je to set pomůcek na úpravu obočí.

Obsahuje pinzetu na vytrhání chloupků, kartáček na rozčesání a malý štětec na nanášení barevného stínu, nebo pudru. Vše je navíc v malých, kompaktních velikostech, ideální pro cestování.

Naprosto zásadní pomůckou pro úpravu obočí je pro mě vhodný štětec, se kterým nanáším barevný gel, či balzám. Štětec na úpravu obočí by měl byt malý, ostře zkosený, aby se s ním daly vykreslit i velmi malá místa. Skvělý je například tento Notino Master Collection.

Na barevné vystínování obočí osobně používám barevné pomády. Skvělá je například tato – NYX Professional Makeup Tame & Frame Brow. Je dostupná v pěti barevných odstínech. 

Pomádá má hutnější, ovšem krémovou texturu, stačí aplikovat výše zmiňovaným štětcem a obočí s ní skvěle vykreslíte. V efektu nepůsobí tak tvrdě, jako byste použili tužku. Skvěle drží, nedrolí se – což se může stát zase v případě stínu.

Super alternativou k výše zmíněné pomádě může být barevný gel na obočí – já otestovala MUA Makeup Academy Brow Define, je k dostání ve třech barevných verzích.

Skvělý je aplikátor, který je součástí balení. Zkosený tvar štětečku umožňuje precizní aplikaci, můžete si vykreslit dokonce i jednotlivé chloupky. Výsledkem bude plný a přirozený tvar obočí.

Pokud máte od přírody krásný a plný tvar obočí, možná vám na úpravu postačí i jeden jediný produkt – speciální řasenka na obočí. Ta se opět dělá i v barevných verzích. Obočí opticky zahustí, dodá mu perfektní 3D efekt a je skvělá i pro fixaci.

Výborná je například NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara – je v pěti barevných odstínech!

Na závěr, můj oblíbený produkt – bezbarvý gel na fixaci. Používám coby poslední krok v úpravě obočí. Chloupky tento gel rozčeše a podrží je v zafixovaném tvaru po dlouhou dobu – je to taková „malá laminace“. :)

Moc fajn je Makeup Revolution Brow Fixer – je jak v čiré barvě, tak i zabarvený. 

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.