Jak dobře organizovat svůj čas během práce z domova

Práce z domova není hračka. Na jednu stranu – máš více času. Nemusíš se vůbec dopravovat a trávit cenné minuty na ranní připravování k celodennímu sedění v práce. Nemusíš se otravovat s dopravními zácpami. Na druhou stranu, začínáš se v tom tratit. Dovoluješ si větší svobodu a posouváš hranice. Chodíš spát později, protože už nemusíš vstávat moc brzy. Více se díváš na seriály a filmy. Méně spíš. A pak to už jde samo. Cítíš se špatně a nevíš, jak to všechno změnit. Netrap se! Máme pro Tebe pár tipů, které Ti pomůžou.

Kvalitní a pravidelný spánek

Kvalitní a pravidelný spánek je jeden z nejdůležitějších aspektů zdravého životního stylu. Má obrovský vliv na to, jak se cítíš a jak pracuješ. Stojí to za to, abys věnoval/a spánku minimálně 6 hodin, nejlépe ale mezi 7 a 9 hodin. Pamatuj si o tom, když se večer díváš na Instagram. Dobrý nápad je vůbec nepoužívat elektronické spotřebiče hodinu před spánkem. Ideální řešení je dodržovat stejné hodiny. Když budeš pravidelně chodit spát, například vždycky v 23, tak si tvůj organismus k tomu perfektně zvykne a všechno se bude odehrávat automaticky. Díky tomu se budeš lépe cítit. Důležité je také komfortní místo spánku. Postarej se o dobrou matraci a polštář. Dormeo slevový kupón Ti v tom pomůže. Nejlepší matrace si koupíš levněji. Kromě toho, máme pro Tebe Sconto slevový kód pro nejkomfortnější postele. Máš rád/a slevy a chceš něco změnit ve své ložnici? Podívej se na https://buykers.cz.

Omezení sociálních medií

Facebook nebo Instagram to výhoda, ale může být také velká ztráta času. Máš pocit, že Ti něco utíká, když nepoužíváš social media? To je jenom iluze. Nejlepší, co můžeš udělat, to omezit používání sociálních medií nebo na ně celkově rezignovat. Bude to pro Tebe obrovská úleva a výhoda. Ušetříš moc času a budeš se cítit sebevědomě.

Pohyb každý den

Pohyb je nutný pro zdraví a dobrou náladu. Když pracuješ z domova, pohybuješ se méně. Pamatuj si, abys udělal/a denně minimálně 30 minut tréninku. Nemusíte k tomu vycházet ven. Na internetu najdete moc tréninků, a všechno celkem zdarma. Podívejte se třeba na Youtube. Udělejte si nějaký aerobní trénink doma anebo jděte běhat venku. Všechno je dobrý nápad a přispívá ke zdraví. Trénink venku bude určitě zdravější.

Work – life balance

Pamatuj si o dodržování work – life balance. To, že pracuješ doma, neznamená, že musíš být dostupný v libovolné denní době. Až práce skončí, tak si udělej něco hezkého a co miluješ a už se nedívej do služebních e-mailů.

Zdravé jídlo

Jídlo je neoddělitelnou součástí zdravého života. Důležité je, aby to, co jíš, bylo kvalitní a dobré pro Tvůj organismus. Jestli máš zájem něco změnit, tak Ti doporučujeme – nejlepší na začátku je zkusit jíst více zeleniny a ovoce a pít vodu. Je to základ. Mnohem snadnější je něco k Tvému jídelníčku přidat než z něho moc věcí hned vyloučit. Například, když ráno snídáš, udělej si obložený chlebíček s tvou oblíbenou zeleninou, nemusí to být vůbec stereotypní salát!

Zdroj obrázku:  Undrey / Shutterstock.com