Inspirace z Přírodní lékárny – léčivá síla bylin!

Sama dávám při řešení zdravotních obtíží nejrůznějšího charakteru vždy nejdříve „přednost“ přírodní cestě – a sáhnu po takových přípravcích, které jsou pro tělo tou nejšetrnější cestou. Skvělé jsou zejména bylinné preparáty – a to nejen čaje! Existují vynikající bylinné tinktury, bylinné výtažky v kapslích, za zmínku stojí i produkty čínské medicíny, které využívají síly pro nás méně známých rostlin, nebo i hub. Právě tyto přípravky najdete v široké nabídce v Přírodní lékárně, ať už na eshopu www.prirodnilekarna.cz, nebo v kamenné prodejně v Brně – na ulici U Červeného mlýna 14. Právě zajímavé přípravky s léčivými bylinami vám představím i ve svém následujícím článku!

Už naši předkové využívali pro léčbu mnoha zdravotních obtíží zejména bylinky – rostliny, jejichž pozitivní přínosy na naše zdraví jsou známé dodnes. Nicméně dnešní doba a také farmaceutické společnosti „tlačí“ do popředí hlavně klasické léky… Někdy ovšem stačí sáhnout po vhodném bylinném preparátu, který nám může pomoci, poskytne úlevu, či dokonce daný zdravotní problém vyřeší.

Důležité je zmínit, že právě bylinné a rostlinné preparáty pro nás nepředstavují riziko v souvislosti s nežádoucími účinky. Pro naše tělo nejsou zbytečnou zátěží, bylinné preparáty jsou často vhodné třeba i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti.

Pod pojmem „bylinky“ si celá řada z nás představí v první řadě hlavně čaje, ovšem – existují i další zajímavé bylinné preparáty, které jsou velmi účinné – a díky vysoké koncentraci bylinných výtažků i mnohem více, než právě čaje.

Například bylinné tinktury! Ty jsou vyrobeny (na rozdíl od čajů) často z živých rostlin a obsahují maximální koncentraci účinných látek. Vyrábí se macerací rostlin, nebo jejich částí v alkoholu.

Například tinktura z lichořeřišnice je vynikajícím „přírodním antibiotikem“ – mám vyzkoušeno a opravdu funguje! Tinktura z ostropestřece mariánského je na očistu a regeneraci jater.

Tinktura z kotvičníku se využívá na hormonální stabilizaci a na řešení obtíží urologického charakteru. Třezalka je zase známá coby „přírodní antidepresivum“, má uklidňující účinky.

Tyto tinktury najdete v široké nabídce právě ve Přírodní lékárně (na eshopu i v kamenné prodejně). Z bylinných preparátů tu pak najdete i bylinné směsi v podobě kapek! Oblíbené jsou třeba „Dubovky“, mají hojivý účinek jak na pokožku, tak i ústní dutinu.

Sestavené směsi bylinných kapek zde můžete vybírat přesně pro řešení konkrétních problémů. Opět se jedná o velmi vysoké koncetrace bylinných účinných látek.

Čaje – ty jsou stále velmi vyhledávané a oblíbené. Přírodní lékárna nabízí celou řadu sypaných čajů, skvělé jsou ty od české značky Serafin. Vybírat můžete z mnoha jednodruhových bylinek – opět pro řešení konkrétních obtíží.

Přírodní lékárna se mimo jiné velmi zaměřuje i na preparáty čínské medicíny. Ty mimo jiné obsahují výtažky z exotických a pro nás neznámých léčivých rostlin, ale i z hub.

Velmi účinné jsou i bylinné preparáty v podobě tablet. Doporučuji vyzkoušet přípravky značky Sibyl – jedná se o brand přímo Přírodní lékárny.

SIBYL nabízeí to NEJ z přírody, v čisté formě, bez příměsí, chemických konzervantů, barviv a dalších nadbytečných látek. 

Léčivé síly rostlin a bylin pak využívá i přírodní kosmetika, ať už na olejové, nebo vodní bázi. I tyto přípravky v Přírodní lékárně najdete!

Bylinné přípravky jsou pro řešení zdravotních problému nejšetrnější – a jsou navíc opravdu účinné! Vyzkoušejte je, vaše tělo za to bude rádo!

Kamennou prodejnu Přírodní lékárna najdete v Brně v Králově Poli, na ulici U Červeného mlýna 661/14.

ODKAZ: PŘÍRODNÍ LÉKARNA / web, eshop
ODKAZ: PŘÍRODNÍ LÉKÁRNA / facebook
ODKAZ: PŘÍRODNÍ LÉKARNA / instagram