Inspirace – tipy na vynikající přílohy v duchu low carb stravy!

Jedním z důvodů, proč někteří lidé váhají, zda vyzkoušet low carb stravu může být to, že neví, jak nahradit obvyklé přílohy, tedy zejména brambory, těstoviny, rýži… Upřímně i já, když jsem s low carb stravováním začínala,  jsem toto řešila – bála jsem se, zda mi nebudou chybět běžné přílohy, ale také pečivo – třeba k snídani. Nyní, co se v režimu low carb stravuji už téměř 3 roky, dokážu vymyslet a uvařit tolik skvělých příloh – které mi chutnají snad i víc, než dříve brambory, rýže… Inspiraci na low carb přílohy sbírám i v mém oblíbeném bistru Zdravě, chutně…LOW CARB, kam často chodím na obědy. Mám pro vás tipy, jaké přílohy při low carb stravě vařit – a mrkněte i na fotky dobrot ze zmiňovaného bistra. Přesvědčíte se, jak skvělá a pestrá low carb strava je.
Low carb stravu zde „propaguji“ už poměrně dlouho – nicméně tento stravovací režim se stal zcela přirozenou součástí mého života. A povím vám, neměnila bych. Low carb strava je tak pestrá, chutná, vyvážená… Jíte i spoustu zeleniny, což je mimo jiné také zdraví prospěšné…
Jedním z důvodů, proč někteří lidé váhají, zda tento stravovací režim vyzkoušet je to, že neví, jak adekvátně nahradit běžné přílohy, tedy hlavně brambory, rýži, nebo těstoviny… I já jsem toto z počátku řešila, ale věřte – alternativních a výborných LC příloh existuje tolik!
Já inspiraci na tyto přílohy sbírám i v bistru Zdravě, chutně…LOW CARB, kam chodím často na obědy. I zde vidím, jaké jdou vymýšlet zajímavé přílohové speciality. A pozor, rozhodně se nejedná o nic těžkého!
V bistru Zdravě, chutně…LOW CARB si často dáte batáty na mnoho způsobů. Právě batáty jsou při LC stravě povolené a hlavně, chutnají skvěle! Výborné jsou třeba šťouchané – doma dělám šťouchané batáty s Lučinou a pažitkou, je to vynikající!
Z batátů hravě vykouzlíte i výbornou kaši – na styl klasické bramborové. A vyzkoušejte i batátové hranolky – upečete je i v troubě!
Moje asi nejmilovanější příloha v bistru Zdravě, chutně…LOW CARB je jejich „nebramborový salát“. Je tak výborný, že ho u nás jedí všichni – i ti, kdo na LC stravě nejsou.
Tento salát se připravuje obdobně, jako klasický bramborový, jen brambory nahradí celer. Do salátu se pak nepřidává i cukr – můžete v případě potřeby použít i alternativní sladidlo. Dochutíte majonézou a vážně, je to vynikající!
Já s celerem doma pracuji v rámci příloh často. Dělám i celerovou kaši s kurkumou, připomíná bramborovou – a to i barvou. Je to jednoduché – celer uvaříte, rozimixujete s máslem, trochou kurkumy, přidávám opět trochu Lučiny.
Vynikající přílohou jsou i cukety. Dají se restovat, grilovat, zapékat sýrem… V bistru Zdravě, chutně…LOW CARB si na nich pochutnáte často. :)
A co místo rýže? Přece rýže květáková! Květák nastrouháte, orestujete, můžete jakkoliv ochutit, je to moc dobré. V bistru z této rýže dokonce umí udělat vynikající sushi!
Chybí vám při LC stravě těstoviny? Nahradit se dají cuketovými – pokud se udělají dobře, k nerozeznání od klasických špaget. Já jinak často používám i těstoviny konjakové – ty jsou navíc zcela bez kalorií a plné vlákniny.
Zkrátka, inspirace na LC přílohy je opravdu obrovská, stačí ochutnat, vyzkoušet uvařit…uvidíte, že na tom nic není a chuť těchto alternativních příloh je skvělá!
Bistro Zdravě, chutně…LOW CARB najdete v centru Brna na Zámečnické 3.

ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / instagram
ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / facebook