Inspirace pro nákup dárků i workshopy ve vánoční dílně – to vše na Vánočních veletrzích na brněnském výstavišti

Vánocemi ožije také brněnské výstaviště. Od 8. do 17. prosince se zde totiž budou konat Vánoční veletrhy. Návštěvníci se kromě široké nabídky zboží dočkají například workshopů v kuchyňském studiu a ve vánoční dílně.

Inspirace pro nákup dárků

Dva pavilony budou zaplněny téměř 400 prodejci. Návštěvníci si tak mohou vybírat ze širokého sortimentu zboží – od oblečení, hraček, kosmetiky, knih až po dekorace a vybavení pro domácnost.  Budou zde například výrobci mýdel, skleněných dekorací, produktů z levandule a léčivých bylin. Atraktivní součástí je také prodejní výstava malířky Jaroslavy Fišerové, která přiveze nejen obrazy, ale i vánoční pohlednice s brněnskou tematikou. Novinkou budou takzvané darovací malované hrníčky.

Vánoční dílna a řemeslnický jarmark

Novinkou letos bude vánoční dílna, kde si zájemci vytvoří vlastní dekorace. Naučí se, jak vyrábět adventní věnce, ozdoby z medu a další dekorace. Pro ty, kteří zápolí s balením dárků, je určen speciální workshop. Na řemeslnickém jarmarku bude prezentovat své vlastnoručně vytvořené výrobky téměř 40 řemeslníků z celé republiky. V nabídce budou například svíčky, produkty ze skla a keramiky, obrazy, bytové doplňky, šperky i vánoční ozdoby.

Kulinářské speciality

K Vánocům patří také dobré jídlo. Jak na nejrůznější vánoční speciality se zájemci dozví díky workshopům v kuchyňském studiu, které vzniklo ve spolupráci s žáky odborných škol Jihomoravského kraje. Budou se tu připravovat pokrmy z kapra, péct vánoční cukroví a na programu budou i vánoční drinky. Návštěvníci si vše prohlédnou v pohodlí odpočinkové zóny přímo u studia. O víkendech předvede svou kulinářskou vánoční show držitel titulu MasterChef Petr Jonáš. Na Vánočních veletrzích lze mnoho dobrot i zakoupit – například produkty značek Klasa nebo ZLATÁ Chuť jižní Moravy. Prezentovat se budou také výrobky z pravého českého medu.

Hudba a zábava pro všechny generace

K Vánočním veletrhům patří také hudební doprovodný program. Na pódiu v pavilonu F vystoupí mnoho zpěváků, hudebníků a dalších umělců. Jmenovat lze například Milana Peroutku s kapelou Perutě…

…Martina Haricha, Voxela nebo Pokáče.

Dorazí i Marian Vojtko, Pavlína Filipovská nebo kapela Poutníci. Program je připraven i pro děti – v sobotu 16. 12. totiž dorazí Jů a Hele a show předvede i VIDA!science centrum.

 

Po celou dobu konání akce je parkování v areálu výstaviště zdarma. Všechny aktuální informace jsou k nalezení na www.vanocniveletrhy.cz.

 

Web: www.vanocniveletrhy.cz

FB stránky: www.facebook.com/vanocniveletrhy

FB událost: https://www.facebook.com/events/272253956536865/